- Öğrenciler buldukları parayı Türkmenlere bağışladı

- Öğrenciler buldukları parayı Türkmenlere bağışladı
- Öğrenciler buldukları parayı Türkmenlere bağışladı

Sungurlu'da iki öğrenci yolda buldukları 90 lirayı sahibi çıkmayınca Suriye'deki Bayırbucak bölgesinde bulunan Türkmenlere bağışladılar.
Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri Tuğçe Karslı ve Cansel Abanuzoğlu, geçtiğimiz hafta okula giderken Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde 90 lira buldu. Paranın sahibini bulmak için belediye hoparlöründen anons yaptırdılar. Aradan geçen 1 hafta içinde paranın sahibi çıkmadı. Bunun üzerine öğrenciler parayı Suriye'deki Bayırbucak bölgesinde bulunan Türkmenlere bağışlama kararı aldılar.
Ziraat Bankası Sungurlu Şubesine giden öğrenciler buldukları parayı Türkmenlere yardım yapılması için Kızılay'a bağışladılar.
Tuğçe Karslı, arkadaşı ile okula giderken yolda 90 lira bulduklarını belirterek, "1 hafta boyunca paranın sahibini bulmak için belediyeden anons yapıldı, ama bulunamadı. Bizde bu parayı Suriye'de yaşanan savaşta zor durumda olan Türkmen kardeşlerimize göndermeye karar verdik. Umarız yakın zamanda savaş biter de Türkmenler zulümden kurtulur." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN