17-25 Aralık millet vicdanında aklanmadı

17-25 Aralık millet vicdanında aklanmadı
17-25 Aralık millet vicdanında aklanmadı

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklamada bulunan KESK Dönem Sözcüsü Ertuğrul Alper, 17-25 Aralık operasyonlarının ‘siyasete darbe’ değil, ‘rüşvet ve yolsuzluk operasyonu’ olduğunu savundu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük “yolsuzluk ve rüşvet” skandalının 2 yıl önce bugün patladığını söyleyen Alper, “İçinde bakan çocuklarının, bürokratların, iş adamlarının, belediye başkanlarının da yer aldığı operasyonunun yankıları sürerken, hemen ardından 25 Aralık’ta ikinci bir yolsuzluk ve rüşvet dalgası daha geldi. Operasyonlar ‘siyasete darbe’ değil, ‘rüşvet ve yolsuzluk operasyonu’dur. Bunun böyle olduğu toplumun çok büyük bir kesimi tarafından kabul edilmektedir. Rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna adı karışan dört bakanın adeta cezalandırılarak sonraki iki seçimde de aday gösterilmemesi bu iddiaların AKP yönetimi tarafından da kabul edildiğini teyit etmektedir” dedi.

AKP iktidarının yolsuzluk operasyonlarını siyasete yapılmış bir ‘darbe’ olarak görmeye devam ederek gerçekleri gizlemeye çalıştığını vurgulayan Alper, şöyle devam etti: “İktidar elindeki yandaş medya imkânlarını da kullanarak yürüttüğü algı yönetimiyle toplumu aldatarak yapılan yolsuzlukları da unutturmaya çalışmaktadır. Şaibe altındaki bir siyasi iktidarın kendisini böyle bir yöntemle aklamaya çalışması ‘hukuk devleti’ ilkesiyle hiç bağdaşmamaktadır. 17- 25 Aralık tarihi hafızalara yolsuzluk ve hırsızlık tarihi olarak kazınmıştır ve silinmeyecektir. Milletin vicdanında aklanmadılar.

17-25 Aralık sonrası yaşananlar kimin adalete, dini ve ahlaki değerlere ne kadar inandığının test edildiği bir süreç olmuştur. Dün meşru yollar ile iktidarı ele geçirenler bugün iktidarın sağladığı çıkarları elden kaçırmamak için her türlü gayri meşru yolu meşru saymakta ve sonuna kadar kullandığı görülmektedir.

AKP’nin, seçim sonuçlarından yola çıkarak “sandıkta aklandık” propagandası yapmalarının da hiçbir önemi yoktur. Yolsuzluk ve hırsızlıktan aklanma yeri sandık değil bağımsız yargıdan geçmektedir. Hatta öncelikle milletin vicdanında aklanmadılar.”

Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN