’27 Mayıs Türk Siyasetinde Kara Bir Lekedir’

’27 Mayıs Türk Siyasetinde Kara Bir Lekedir’
’27 Mayıs Türk Siyasetinde Kara Bir Lekedir’

27 Mayıs 1960 darbesinin 56’ncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu,27 Mayıs darbesi milli iradenin tecelligahı olan Meclis’e, hükümete ve onların temsil ettiği değerlere yapılan bir darbe olduğunu ifade etti.

Bekiroğlu, mesajına şöyle devam etti;

“Demokrasi tarihimizin silinmez kara lekesidir. Bu milletin bağrından yola çıkan demokrasi sevdalılarının, aynı bugünde sahnelenmeye çalışılan ama amacına ulaşamayan senaryolarla katledildiği kara bir gündür. Çünkü bu darbe, yapıldığı dönemle sınırlı kalmamış, aynı zamanda 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 postmodern darbesi ile 27 Nisan 2007 e-muhtırasına da zemin hazırlamıştır. Bir başka ifade ile 27 Mayıs diğer darbelerin de anasıdır. Demokrasi yolunda canlarını feda eden Anadolu’nun yiğit evlatları Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ülkemizin karanlık günlere geri dönmemesi için var gücümüzle demokrasimize sahip çıkarak, önümüzdeki tüm engellemelere rağmen milletimizden aldığımız güçle dimdik duracağız. Bizlere emanet edilen demokratikleşme mücadelesinin sorumluluğunun farkındayız ve emanetinize tüm gücümüzle sahip çıkacağız. Tüm kadrolarımızla, demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesi için demokrasi mücadelemize devam ederek, Aziz Milletimizle beraber son nefesimize kadar ‘Yeter Söz Milletindir’ diyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN