AGD Siyer-i Nebi yarışmasına son başvuru tarihi 1 Aralık

AGD Siyer-i Nebi yarışmasına son başvuru tarihi 1 Aralık
AGD Siyer-i Nebi yarışmasına  son başvuru tarihi 1 Aralık

Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şube Yönetimi, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü ziyaret etti.
AGD Şube Başkanı Bekir Uyanık, ziyaret sırasında bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Siyer-i Nebi yarışması hakkında Büyük’e bilgi verdi.
Uyanık ziyarette yaptığı konuşmada, "Peygamber efendimizin hayatını bilen ve onu kendisine rehber edinen gençler yetiştirmek istiyoruz. Bu maksatla lisede okuyan gençlerimizin İbrahim Cücük hocanın ayet ve hadislerle Peygamberimiz(sas) kitabını okumaları bile çok önemli bir kazanımdır.Bütün liselerimize ve ilçelerimize ulaşmaya çalışıyoruz.Bu sene yarışmaya 3 bin lise öğrencisinin başvurmasını bekliyoruz. Gençlerimiz başvurularını "efendimizinizinde.com’’adresinden yapacaklar. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 1 Aralık 2015. Sınavlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yapılacak. Bununla ilgili gerekli bakanlık izinleri alındı İlimizde yapılacak olan bu yarışma ile ilgili çalışmalarımızda İl Milli Eğitim Müdürümüze bilgi verdik ve desteklerini talep ediyoruz" dedi.
Daha sonra Şube Başkanı Bekir Uyanık Siyer-i Nebi yarışmasında soruların çıkacağı "Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz (sas)" kitabını, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e hediye etti.
Ziyarette AGD Tanıtma Komisyonu Başkanı Emrah Öztekin, Müesseseler Komisyonu Başkanı Yaşar Eker, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Fuat Bal’da hazırda bulundu.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN