Alaca MYO 2016-2017 Yılında yeni binasına taşınacak

Alaca MYO 2016-2017 Yılında yeni binasına taşınacak
Alaca MYO 2016-2017 Yılında yeni binasına taşınacak

Alaca Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Yüksekokul Sekreteri Aydın Büyükay ve Müdür Yardımcısı, Öğretim Görevlisi Selim Özden, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu ziyaret ederek yeni dönemin ve İdare Amirliği görevinin hayırlı uğurlu olmasını dilediler.
MYO Müdürü Çalışkan, "220 öğrencimize 4 bölüm/programda eğitim ve öğretime devam ediyoruz. Avni Çelik Meslek Yüksek Okulu Kampüsümüz tamamlandı. Teknik tadilatların tamamlanmasıyla birlikte 2016-2017 eğitim/öğretim yılında yeni binalarımıza taşınacağız" dedi.
Kampüsün hizmete girmesi ve YÖK onaylı 12 bölümümüzün eğitim ve öğretime başlamasıyla öğrenci sayısının hızla aratacağını belirten Uslu, "Sadece okulu açmakla hizmeti tamamlamış olmuyoruz. Okulun büyümesi, gelişmesi ve öğrencilerin tercih edebilir hale gelmesi için çaba gösterilmesi gerekiyor. Okulumuzu Belediye Başkanımızın da gayretleriyle eski Belediye binamızda açtık. Şimdi de hayırsever işadamımız Sayın Avni Çelik girişimlerimizle okul binasını tamamladı. Eksiklerin giderilmesiyle hizmete açılacak. Halkımızın, esnaflarımızın öğrencileri kucaklaması, sahiplenmesi önemli. Nasıl bir intiba kazanırsa öğrenci onu memleketine döndüğünde yansıtacaktır. Bizler görevimizi yapıyoruz. Sizler eğitim kalitesiyle, vatandaşlarımız da misafirperverlikleriyle okulumuzun büyümesine katkı sağlayacaktır" dedi.
Ayrıca yurt ihtiyacı ile ilgili de çalışma yapıldığını yakında konunun çözüleceğini belirten Uslu, "Yurt için çalışma yapıyoruz. Doğalgaz çalışmalarımız da ilçede devam ediyor. Doğalgaz konforu hem öğrencilerin hem de akademisyenlerin tercihini olumlu etkileyecektir" dedi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN