“Atatürk yalnız 10 Kasımlar’da değil her daim hatırlanmalıdır”

“Atatürk yalnız 10 Kasımlar’da değil her daim hatırlanmalıdır”
“Atatürk yalnız 10 Kasımlar’da  değil her daim hatırlanmalıdır”

Vali Ahmet Kara, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Mesajına, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz" ifadeleriyle başlayan Vali Ahmet Kara, "Başta 20. yüzyıl olmak üzere dünya tarihi boyunca gelmiş geçmiş en büyük liderler arasında gösterilen Atatürk, askeri ve siyasi başarısı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve büyümesi adına son derece önemli çabalar sarf etmiştir" dedi.
"Hiç şüphesiz Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlamak ve gelecek nesillere doğru aktarmak bakımından 10 Kasımlar’ın önemi büyüktür. Ancak yalnız 10 Kasımlar’da değil, her daim, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar hatırlanmalıdır" diyen Vali Kara, "Bugün yapılması gereken; Mustafa Kemal Atatürk’ün "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." fikrinden hareketle,onun mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda binlerce şehit verdiğimiz vatanımıza ve bağımsızlığına her şart altında sahip çıkmak, Cumhuriyetimizin değerlerini, kazanımlarını korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak yaşatmaktır.
Bu düşüncelerle ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN