Ayakkabı kutularından çıkan paralarla okul yapılıyor

Ayakkabı kutularından çıkan paralarla okul yapılıyor
Ayakkabı kutularından çıkan  paralarla okul yapılıyor

Vali Ahmet Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü’nün evinde ayakkabı kutularından çıkan paralarla, Osmancık İlçesi’ne İmam Hatip Lisesi yapıldığını söyledi. 17- 25 Aralık operasyonları sırasında evinde ayakkabı kutuları içerisinde para bulunan dönemin Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın ifadesinde, "Bu paralar İmam Hatip Lisesi yapımı içindi" sözleriyle gündeme gelen, Çorum’un Osmancık İlçesi’ne yapılan İmam Hatip Lisesi inşaatını Çorum Valisi Ahmet Kara ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İnşaat alanını gezen Vali Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın ayakkabı kutularından çıkan bu paralarla Osmancık’ta İmam Hatip Lisesi yapıldığını söylediğini hatırlatarak şöyle dedi:
"Bu paralar, daha önce basında ‘Ayakkabı kutuları paraları’ diye lanse edilen ve daha sonra mahkeme tarafından Süleyman Arslan’a iade edilen paralardır. Süleyman Arslan, ‘O paraları ben hayır işi için toplamıştım’ demesi üzerine, para geçtiğimiz yıl Çorum Valiliği emrine geldi. Çorum Valiliği de paraların toplanma amacına uygun olarak Osmancık İmam Hatip Lisesi inşaatının bütün ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Bu para 8 milyon 200 bin TL. Burası aslında Süleyman Arslan’ın İmam Hatip Lisesi’dir." İmam Hatip Lisesi’nin 24 derslikli, 3 katlı ve toplam 4 bin 50 metrekare kapalı alandan oluşacağı ve 2016 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği belirtildi. Vali Ahmet Kara daha sonra Osmancık Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek ve Kız Öğrenci Yurdunu gezdi.
AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner’de daha önce, CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına katılmış ve konuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunmuştu.
Metiner, konuyla ilgili şunları söylemişti:
''Bir evde 4.5 milyon dolar para bulunduğunu gördün mü? Toprağın altında da silahlar çıkıyordu bir dönem, fışkırıyordu. O silahların Ergenekon'un silahları olduğuna inanıyor muydun? Dün beni kandıranlar bugün seni kandırıyorlar. Görmediğin kutular üzerinden... O paralel yapı o kutuları o şekilde çekti. Mizansen olmadığını nereden biliyorsun? Dün bizi kandırdılar, bugün sizi kandırıyorlar.''
Yılmaz MERT

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN