Belediyeden öğretmenlere jest

Belediyeden öğretmenlere jest
Belediyeden öğretmenlere jest

Çorum Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günün de öğretmenleri unutmadı.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü Anitta Otel de öğretmenlerle yemekte buluştu.
Dün gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Muzaffer Külcü eşi Hatice Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Zeki Gül ve öğretmenler katıldı.
Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, sosyal belediyecilik anlamında en iyi örneklerden olan Çorum Belediyesi öğretmenlerimizi unutmadığını söyledi.
Büyük, "Belediyeler de eğitimin noktasında oldukça fazla bir öğretmen sayısı ile hizmet verdiğini görünce ayrıca bir mutluluğu ve gururu olduğunu yaşadık Çorum bu konuda çok şanslı baktığınız zaman eğitim her kademede yer alıyor. Öğretmenler için her gün öğretmenler günü her gün sevgimiz ve merhametimizle anaokulundan başlayıp çocuklarımızı geleceğe yoğurmaya başlarız. Geleceğin mimarlarını, belediye başkanlarını yetiştiriyoruz bu çalışmamızı önemsiyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise "Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum öğretmenlerimize başarılar diliyorum" dedi.
Külcü, "İkincisini yaptığımız bu program bizim için çok önemli belediyemizin kurumlarında görev yapan öğretmenlerle öğretmenler gününü kutlamak çok güzel Kadın Kültür Merkezlerinde yürüttüğümüz bütün çalışmalarımız, Engelli Eğitim Merkezinde yürüttüğümüz çalışmalarımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bize verdiği destekle yapıyoruz. Müdürlüğümüzden aldığımız güç ile bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Bugün itibariyle gençlik merkezlerimiz de 3 bin 960 çocuğumuz eğitime devam ediyor. Yaz tatilinde gelen ilave öğrencilerimize de kattığımız zaman bu sayımız 5 bine ulaşıyor. 935 kadın kursiyerimiz hali hazırda derslere devam ediyor. Engelli eğitim merkezinde şuanda 165 evladımız var spor etkinliklerinde bin 718 hemşerimiz ve öğretmen olarak 174 arkadaşlarımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer öğretmenlere hediye taktım ettiler.
Yılmaz MERT

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN