“Beslenme Dostu Okullara” sertifika

“Beslenme Dostu Okullara” sertifika
“Beslenme Dostu Okullara” sertifika

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında başarılı olan okullar için sertifika töreni gerçekleştirdi.
Sağlık Bakanlığı’nın "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında okullarda obezite ile mücadele ve yeterli dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının öğrencilere kazandırılması ile başlatılan "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında Çorum’da başarılı olan 5 okul için sertifika töreni düzenlendi.
19 Mayıs İlkokulu Konferans Salonu’nda yapılan törene, Vali Ahmet Kara, Vali Yardımcısı Savaş Tuncer, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Söngüt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik hizmetleri Şube Müdürü Ali Rıza Ekmekyapar, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programları Kanser Şube Müdürü Dr. Ferda Suiçmez, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış yaptı. Törende Vali Ahmet Kara da bir konuşma yaparken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik hizmetleri Şube Müdürü Ali Rıza Ekmekyapar "Beyaz Bayrak Projesi" adlı sunumu ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programları Kanser Şube Müdürü Dr. Ferda Suiçmez, "Beslenme Dostu Okul Projesi" adlı sunumu ile törende yer aldı. Sunumların ardından Vali Ahmet Kara, 19 Mayıs İlkokulu Müdürü Yunus Gayretli, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Haydar Deveci, 23 Nisan Ortaokulu Cenap Tozlu, Başöğretmen Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Gömüç, Hitit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Elvan Güneş’e "Beslenme Dostu Okul" sertifikaları takdim edildi. Sertifikaların teslim edilmesinin ardından program sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN