"Bilinçli Gençlikle Huzurlu Toplum" projesine start

"Bilinçli Gençlikle Huzurlu Toplum" projesine start

Valilik koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Müftülüğü ile koordineli olarak yürütülecek olan "Bilinçli Gençlikle Huzurlu Toplum" projesinin açılış programı gerçekleştirildi.
Devlet Tiyatro Salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Kara, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Barış, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, şube müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Program da İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve Vali Ahmet Kara birer konuşma yaptılar. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, toplumun huzurlu olması bilinçli olmasıyla eşdeğer olduğunu söyledi.
Büyük, "Hayat, hiçbir zaman nazik bir öğretmen değildir. Herkesin hayata hazır olması lazım aynı hasta olmadan tedbir almak gibi kendimize bolca ben kimim? Ne yapıyorum? Nereye gidiyorum? Gibi soruları kendimize bolca sormamız lazım huzurlu toplum olmak adına bir birimizi sevmemiz lazım projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Ahmet Kara ise gençlerden çok memnun olduğunu ifade ederek, "Bazen çarşıda yürüdüğüm zaman gençlere dikkat ediyorum çoğu yaşlıya adeta örnek oluyorlar. Elinde ki çikolata kabını yere atmayıp buruşturup çöp kutusu bulana kadar elinde tutan güzel ve ahlaklı bir gençliğimiz var. Biz medeni bir toplumuz gençlerimizin her zaman yaşlılara örnek olmasını bekliyorum. Yavrularımızdan derslerini çalışmalarını istiyorum hep ders çalışın demiyorum tabi oyununuzu da oynayın ama ders çalışıp kitap okumayı da ihmal etmeyin genç arkadaşlarımdan özellikle istediğim milli kültürümüzü ve evrensel kültürümüzü bileceksiniz vatana hizmet edenleri bileceksiniz" şeklinde kaydetti.
Kara, Çorum’un sakinliğine ve huzuruna dikkat çekerek, "İlimiz çok sakin bir yer özellikle gençlerimiz çok sakin böyle olması bizleri sevindiriyor. Huzurlu ve sükunetli olması çok güzel biz projelerimizde en fazla görev gençlere düşüyor. Her gençten toplumumuz adına ilimiz adına bir proje istiyorum. Sizin zihniniz bu yaşlarda bizlerden daha çok taze projemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından "Boş Sandalye" isimli tiyatro oyunu oynandı.
Yılmaz MERT

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN