“Bütün Yönleriyle Çorum” sempozyumu yapılacak

“Bütün Yönleriyle Çorum” sempozyumu yapılacak
“Bütün Yönleriyle Çorum”  sempozyumu yapılacak

Çorum Belediyesi ve Çorum İnsani Değerler Platformu işbirliğinde ilde gerçekleştirilecek olan "Bütün Yönleriyle Çorum" başlıklı etkinlik için çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Seyfettin Zengin, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık’ın bir araya geldiği toplantıda söz konusu etkinlik için yapılacak çalışmalar ele alındı.
Üniversitenin her fırsatta STK temsilcileriyle bir araya geldiğini kaydeden ve "Üniversitelerin sadece eğitim veren kurumlar olmadığına aynı zamanda bulunduğu şehrin hatta bölgenin sosyo-kültürel kalkınmasına da katkı sağlaması gerektiğine yürekten inanıyoruz" diyen Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bu çerçevede Çorum İnsani Değerler Platformu ile yapılan toplantıda alınan kararlardan birisi olan ve Kültür, Sanat, Turizm, Edebiyat konuları başta olmak üzere ilimizle ilgili her türlü konunun ele alınacağı "Bütün Yönleriyle Çorum" sempozyumu kapsamında bir araya gelindiğini ifade etti.
Çorum ile ilgili hemen her konuda bilimsel çalışmaların sunulacağı sempozyumun hem İlin tanınırlığının artması hem de farkındalık oluşturmak adına büyük önem arz ettiğini vurgulayan Alkan, etkinlik sonrasında elde edilen sonuçların kapsamlı ve nitelikli bir şekilde kamuoyuna duyurulmasının da sosyal gelişime büyük katkılar sağlayacağına inancının tam olduğunun belirterek üniversitelerin içinde yer aldığı toplumlarla yakın ilişkiler kurarak, sinerji oluşturmaları ve toplumun marka değerini artıracak projeler geliştirmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.
Çorum İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Seyfettin Zengin de Çorum’un tarihi ve kültürel dokusunun anlatılacağı akademik bir platform içerisinde yer almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversite ile Çorum’un gelişimine katma değer sağlayacak her türlü projeyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını vurguladı.
Çorum ile ilgili hemen her konuda çalışmaların sunulacağı "Bütün Yönleriyle Çorum" başlıklı sempozyum 28-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Çorum’da gerçekleştirilecek ve konu ile ilgili tüm detaylar www.corum2016.hitit.edu.tr adresinde yer alıyor.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN