Ceritoğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıya katıldı.

Ceritoğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıya katıldı.
Ceritoğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıya katıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Uluslararası Katılımlı “Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri Etkinlikleri” kapsamında istişare toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda istişarelerde bulunuldu.

14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleştirilecek olan program için bir açıklama yapan Ceritoğlu, “Tıbbi ve Aromatik bitkiler Osmanlıdan beri kullanılagelen geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemleri ile çağlara imza atmış ve şifa kaynağı olmuştur. Bu bitkiler günümüzde de sağlık uygulamaları ve Ülkemiz Ekonomisi açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Ancak bu alanda halen ciddi bilgi kirliliği ve uygulamada yanlışlıklar söz konusu olup; eğitim, istihdam ve denetim konularında atılması gereken önemli adımlar bulunmaktadır” dedi. 

Ayrıca bu konuyu çok önemsediklerini ve yakın zamanda konuyla ilgili olarak TBMM’ye bir önerge de verdiklerini de belirten Kurt, bu alanda farklı disiplinleri bir araya getiren DOĞAL ‘2016 hazırlık çalışmalarında yer almaktan büyük memnuniyet duyduğunu da dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı  Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu başkanlığında yapılan toplantıya; AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Hemşehrimiz Doğal – Der Başkanı Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karamanda, TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Üyeleri katıldı.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN