Çorum AMATEM, hasta kabulüne başladı

Çorum AMATEM, hasta kabulüne başladı
Çorum AMATEM, hasta kabulüne başladı

2014 yılında ihalesi gerçekleştirilen ve DSİ İl Binası yanına kurulan Çorum AMATEM, gerçekleştirilen törenle hasta kabulüne başladı.
Dün düzenlenen törene, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Sobacı, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Yarbay Metin Özbek, Çorum Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Av. Yaşar Anaç, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Programda, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Sobacı merkezle ilgili bilgiler verdiler. Daha sonra katılımcılar merkezi gezerek, inceleme fırsatı buldular.
İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, merkez ile ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi. Çorum ve çevre illerde herhangi bir AMATEM’in bulunmadığını, açılan merkez ile bu sorunun giderildiğini dile getiren Yücel, "Sağlık Bakanlığımız insana hizmet odaklı çalışmakta. İnsanımızın sağlıklı ve kaliteli hizmet alması için yoğun çabalar sarf ediyor. İlimizde de yatırımlarımız var. Hastaneler, aile sağlığı merkezleri, istasyonlarla hizmet veriyoruz. Çorum’da ve bulunduğu bölgede bir eksiklik vardı. AMATEM eksikliği vardı ve bugünden itibaren hasta kabulüne başlamış bulunuyoruz. Bu hizmetimizin Çorum’a hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Bahadır YÜCEL

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN