Çorum Bakan İstiyor mu?

Çorum Bakan İstiyor mu?
Çorum Bakan İstiyor mu?

1 Kasım seçimleri sonuçları ile birlikte Piyasaların ve Vatandaşların olumlu bekleyişleri de başladı. ' Türkiyenin ilk AKP ünvanlı Belediye Başkanlığını ' Hediye eden Çorum halkı' 2002 yılı seçimleri ve aradan geçen 13 Yıl boyunca AKP nin iktidar olması adına destek noktasında istikrarlı bir duruş sergiledi.
Çorumlu AKP Seçmeni Türkiye ortalamasının yüzde 10 ila 12 oranı üzerinde destek verdi. Peki Çorum ve Çorum halkı bunun karşılığını Ankara dan alabildi mi? Bu gerçekten aynı zamanda mukayeseli bir açık oturum konusudur. Çorum normal hizmet ödenek yatırımlarının dışında Agah Kafkas'ın Sağlık bakan ardımcısı olduğu dönemde Merkez ve İlçeler adına normalin üzerinde destek alabildi. Komşu iller ile gerek Nüfus gerekse yapılan yatırımlar ile mukayese edildiğinde Çorumun verdiğinin karşılığını asla alamadığını görüyoruz. Bu satırları okuyan AKP li Çorum vekillerinin hemen ' Tepki' göstermesine hiç gerek yok.
Herşeyden önce Çoruma yapılan haksızlığı kendi içlerinden bakan yapılmayarak kendilerine ve kendileri nezdinde Çorum'a haksızlık yapıldığını ispatlayabiliriz. 13 Yıllık AKP iktidarı döneminde Amasya, Tokat, Kastomonu, Yozgat gibi Komşu iller AKP Genel Başkan Yardımcılığından, Grup başkanlığına, TBMM başkanlığına ve bakanlığa kadar İktidar nasibinden yararlanmışlardır. ' Siyasi vefasızlık ' buradan başlamaktadır.
Çorum da 'şehrin genelinde fesatlık fitnelik dedikodu' aramaya gerek yok. Şu an dahi yüzde 61 oranında oy almış Çorum AKP vekilleri, yerel yöneticileri ve teşkilat içerisinde ki kısır çekişmeleri dedikoduları sütunlara dökmeme nedeni Çorumun zarar görmemesi adınadır. Bunlar yalan diyorsanız ve inkar ediyorsanız sizi samimi olmaya davet ediyorum.
Çorum halkı Bakan istiyorsa ciddi yatırım ve yatırımların takibini istiyorsa Başta TSO başkanı olmak üzere CESOB ile devam edenrek, seçim öncesi bildirgelerde imzaları bulunan onlarca STK, sendika, odalar ve derneklere kadar bunlarda yetmez Ankara ve İstanbul da bulunan bütün kuruluşların temsilcileri ile birlikte yek vücut olarak Lobicilik yapılması şarttır.
Çorum tanıtım günlerinde Çorumdan daha çok başka şehir ürünlerini tanıtan kurulaşlara kadar çıkıp ' Biz artık Çorumun bir bakanı olmasını istiyoruz' Bakanlar kurulunda Çorumun da temsil edilmesini istiyoruz. 13 Yıl biz bize düşeni yaptık. Sıra bize geldi yeter derseniz Çorum'un da bir' Bakan'ı olur.' Bakan isterken de illa şu isim bu isim olması adına hemen bölünmeye başlamayın.
Yek vücut olarak istenirse Demokratik lobi girişimleri devreye sokulursa hedefe ulaşırsınız. Bugüne kadar yapılmamış olan Lobiciliğin en teserlisini yapalım ki bize bakanlık versinler. Hükümet kurulmadan önce Ankaraya gidin otobüsler ile diğer illerden gelen heyetlere bakın. Yapılan lobiciliklere bakın ' sadece AKP yanlısı değil, Tüm sendika temsilcilerinden TSO, CESOB una kadar bütün temsilciler bir raya gelip hazırlanmış dosya ile Başbakan Davutoğluna giderseniz ve Ülke geneline konu taşınırsa Buna ne sayın Cumhurbaşkanı ne de Başbakan hayır demez. Çünkü Çorum haklıdır. Hakkınızı makul ve azimli olarak aramanız gerekir.
Sen ben yapmadan. seçilmiş 3 Vekilimiz var. Sendikacı Kökenli Salim Uslu, Ziraat Fakültesi kökenli Ahmet Ceylan ve Eczacı kimlikli Bayan Ceritoğu Kurt, siz kimi nereye uygun görüyorsanız diye giderseniz bu samimiyet ve bu niyetli bir çıkış ile ses getirebilirsiniz ve hedefe ulaşırsınız. Yoksa ' Armut piş ağızıma düş' diye daha çok 13 yıllar beklersiniz. Ve beklenen yatırımlar da hızlanmaz.
Çiçeği burnunda ki Milletvekili Ahmet Ceylan'a öncelikli tavsiye 'Mütevazilik' adınadır. Tavsiyelere uymadığı tüm dönemlerde zarar gördüğünü ve bunu sonradan çevresine itiraf etmiş olan Ahmet Ceylan'a İkinci önemli tavsiye ise, şayet 'aynı görev için ' Birden fazla kişiye de söz vermemişse' bir anlamda sıralama ve vekillikte halef Selef olduğu Cahit Bağcı'nın tecrübeli Danışmanları Şaban bey ve Nur hanım'ın danışmanlık tecrübeleri ile yola devam etmesi adınadır.Bu aynı zamanda kendi başarısı için de önemli olacaktır.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN