“Çorum İçin Bir Projem Var” bilgilendirme toplantısı yapıldı

“Çorum İçin Bir Projem Var” bilgilendirme toplantısı yapıldı
“Çorum İçin Bir Projem Var”   bilgilendirme toplantısı yapıldı

Hitit Üniversitesi ve Çorum Belediyesi arasında imzalanan "Çorum İçin Bir Projem Var" 2. dönem bilgilendirme toplantısı dün Rektörlük Konferans Salonu’nda yapıldı.
Çorum’un problemlerinin çözümü, Belediyece yürütülen hizmetlerin etkinliği, verimliliği ve kalitenin arttırılması, sosyal kültürel hayatın geliştirilmesi, kentin tarihi ve kültürel mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması için Çorum Belediyesinin görev ve sorumluluk alanlarına giren konularda proje yapmak üzere Üniversite ve Belediye arasında imzalanan bir protokol kapsamında "Çorum İçin Bir Projem Var" isimli bir proje grubu oluşturulup, bu yıl ikinci dönem başvuruları başlayıp ve başvurular halen devam etmekteydi.
Bu kapsamda Çorum Belediyesi adına Strateji Geliştirme Müdürü Ömer Maz, bilgilendirme toplantısında projenin 2. dönem çağrılarını başlattıklarını ve bu süreçleri değerlendirmeyi istediklerini ifade etti.
Genel bir bilgilendirme yapılan toplantıda; amaç ve uygulama, başvuru süreci ve proje aşamaları, 2015 yılı kabul edilen projeler ve müdürlüklerden gelen örnek proje talepleri ele alındı.
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda söz konusu protokol çerçevesinde, Üniversite ile Belediyenin iş birliğiyle; Ulaşım, Planlama-İmar, Kamu Düzeni-Afet-Risk Yönetimi, Kurumsal Yapı ve Teknoloji Yönetimi, Altyapı, Çevre ve Enerji Kullanımı, Sağlık-Toplum Refahı ve Sosyal Yardım, Kültür-Turizm-Tanıtım konularıyla ilgili Araştırma Projeleri, Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerinin hazırlanması amaçlanmakta. Bu kapsamda 2016 yılında desteklenen araştırma projeleri ve tezler için ikinci dönem başvuruları 30 Kasım 2015 tarihinde sona erecek. Bu proje desteğinden yararlanmak isteyen öğretim elemanlarının projem.corum.bel.tr adresinde yer alan başvuru formlarını doldurarak ekleri ile birlikte ıslak imzalı 2 (iki) nüshasını (basılı ve sayısal ortamda) ilgili birimlerine, (Rektörlük/Dekanlık/Müdürlük) BAP Birimine iletilmek üzere teslim etmeleri gerekmekte.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN