Çorum-Osmancık yolu inşasını hızlandıracak gelişme

Çorum-Osmancık yolu inşasını hızlandıracak gelişme
Çorum-Osmancık yolu inşasını  hızlandıracak gelişme

31 Mart 2015 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen Çorum-Osmancık yolu Çorum-Laçin arası ve (Osmancık-Merzifon) ayrımı- Laçin arası kesimlerinin yapım işi Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazlar nedeniyle sözleşmeye bağlanamamıştı. Kurul 11 Kasım’da yaptığı toplantı ile yapılan "itirazen şikayet başvurunun reddine" karar verdi.
Konuyu yakından takip eden Çorum Milletvekili Salim Uslu, yaptığı açıklamada "İlimizin İstanbul/Sinop yolunu oluşturan ayrıca Laçin, Oğuzlar, Dodurga, Osmancık ve Kargı ilçelerimizin de ulaşımını sağlayan Çorum-Osmancık karayolumuzun yapım ihalesini Mart ayında gerçekleştirmemize rağmen Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazlar nedeniyle yapımına başlayamamıştık. İhalenin sonuçlanması ve yapım işine başlanmasıyla Karayolu ağımızın neredeyse tamamını yenilemiş olacağız. Bu iş tamamlandığında Sarmaşa Bölgesinin de içinde yer aldığı Çorum-Kırkdilim ile Kırkdilim-Osmancık arası bölünmüş yol olarak hizmete sunulmuş olacaktır.
KAMULAŞTIMA HARİÇ 70 MİLYON TL YATIRIM
Kamu İhale Kurumunun aldığı kararla itirazlar ret edilmiştir. Kurumun yapacağı çalışmalar ile Aralık ayı içerisinde 58.730.650 TL bedelle sözleşmesinin imzalanması, yer teslimi ve işe başlanılması bekleniyor. KDV ile birlikte Kamulaştırma bedelleri hariç yaklaşık 70 milyon TL yatırım yapmış olacağız. Hayırlı olsun" dedi.
Öte yandan Kırkdilim yolunda yaşanan heyelan nedeniyle Uslu’nun talebi üzerine teknik heyet yerinde incelemeler yapıp, alternatifler üzerine rapor hazırlamıştı. Hazırlanan rapor Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde değerlendirildiği, uygun olan seçeneğin yapımı için de gereken takibin yapıldığı bildirildi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN