Çorumdaki Derneklere Federasyonda birleşelim çağırısı

Çorumdaki Derneklere Federasyonda birleşelim çağırısı
Çorumdaki Derneklere Federasyonda birleşelim çağırısı

Çorum Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu kuruluşunu teminen 06.12.2015 tarih saat: 18:00’de ÇESOB Derviş GÜNDAY Salonunda toplantı yapılacağı ifade edildi.
Toplantıya Çorum’da faaliyet gösteren 35 Köy Derneği Başkanı ve yöneticileri, Ankara’da faaliyet gösteren 15 Köy Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Çorum Baro Başkanı Av. Altan AKPINAR, Yazar Av. Sadık ERAL, Emekli Öğretmen Sami AKPINAR, İşadamı Hasan DEMİRAN, Önceki Dönem Mv. Ferudun AYVAZOĞLU, 6.Dönem Mv. Tufan KÖSE, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu ve Federasyonu Genel Başkanı Av. Cemal EMİR, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonundan Meclis Başkanı İlker Çelik, Kadın Konseyi Başkanı Gülser DURAN, Bşk. Yrd. Gülbeyaz ERÖKSÜZ katılacağı vurgulandı.
Toplantının amacının ise, Çorum’a dağınık ve birbirinden habersiz olarak faaliyet gösteren derneklerin Federasyon çatısı altında birleşerek Çorum’a, Ülkemize ve insanlığa kalıcı eserler bırakabilmek konusunda güç birliğinin oluşmasını sağlamak olduğunun altı çizildi.
Yapılan açıklamada "Bugün her şeyden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu gündür. Toprağımıza, milletimize ve bayrağımıza sahip çıkmak için, Çorum’da faaliyet gösteren bütün dernekleri Federasyon çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz." Dendi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN