Hastaneye "Akılcı İlaç Polikliniği" açılacak

Hastaneye "Akılcı İlaç Polikliniği" açılacak
Hastaneye

Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Klinik Eczacılık" konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Prof. Dr. Arzu Onay Beşikçi ve Ecz. Fatmagül Bala katıldı.
Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dün yapılan seminerin açılış konuşmasını Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir yaptı.
Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi olarak göreve ilk geldikleri günden itibaren yeniliklere açık ve bilimsel gelişmeleri takip eden ekiple çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Sinan Zehir, "Hizmet kalitemizi Çorum’a yakışır şekilde en yüksek seviyelere ulaştırmak hedefi için tüm gayretimizle çalışmaktayız. Medyada tıp alanında, özellikle de ilaç kullanımı ve gıda takviyeleri konusunda ciddi bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Bu durum da vatandaşımızın reçete edilen ilaçları tedavi bitmeden kullanmayı bırakmasına, yanlış zaman ve şekilde kullanmasına ve bilinçsiz bir şekilde gıda takviyesi almasına sebep olmaktadır. Halkımızın ilaç ve gıda takviyesi kullanımında doğru bilgiye; doğru yer ve doğru zamanda ulaşmasını hedeflemekteyiz. Bu aşamada Türkiye'de henüz yeni yaygınlaşmaya başlayan bir kavram olan "Klinik Eczacılık" hizmetleri devreye girmektedir. Bu amaçla Aralık ayı itibariyle hastanemiz Eczacılarının hizmet vereceği "Akılcı İlaç Polikliniği"mizi açacağız. İlimizdeki bu alanda bulunan eksikliği bu şekilde gidermiş olacağız.
Klinik Eczacılıkla ilgili bizi bilgilendirmek için buralara kadar gelip bizi onure eden saygıdeğer hocamız Prof. Dr. Arzu Onay Beşikçi hanımefendiye teşekkür ediyorum" dedi.
Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Onay Beşikçi ve Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eczacısı Ecz. Fatmagül Bala katılımcılara "Klinik Eczacılık" konusu ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verdi.
Eğitimi Çorum Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Ömer Sobacı, İl Sağlık Müdürü İsmail Yücel, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Barış ile çok sayıda sağlık personeli katıldı.
Bahadır YÜCEL

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN