Kaçak kazılara verilen cezalar caydırıcı değil

Kaçak kazılara verilen cezalar caydırıcı değil
Kaçak kazılara verilen cezalar caydırıcı değil

Ankara’da yaşayan Çorumlu avukatlar Çorum Barosu’nu ziyaret ettiler.
Kafile, Sungurlu da görev yapan avukatlar ile birlikte Baro Başkanı Av. Altan Akpınar ve Baro Yönetim Kurulu üyesi Av. Mehmet Altunkeser tarafından Sungurlu Mavi Ocak tesislerinde karşılandı.
Burada yapılan kahvaltıdan sonra Çorum Müzesinde görevli olan Metin Çakar eşliğinde önce Boğazkale ve Boğazkale Müzesini gezen avukatlar buradan Alacahöyük’e geçtiler.
Ardından Çorum Müzesini Müze Müdürü Önder İpek eşliğinde gezen avukatların programı daha sonra sona erdi.
Aralarında hemşehrilerimiz Ankara Milletvekili Av. Ali Haydar Hakverdi ve Hitit Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Av. Cemal Emir’ inde bulunduğu kafile Baro Başkanı Av. Altan Akpınar ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehmet Altunkeser ile bir süre sohbet ettikten sonra günün anısına TBB amblemli bir hatıra tabağı hediye ederek kentten ayrıldılar.
Ziyaret sırasında Müze Müdürü Önder İpek ve Rehber Metin Çakar’ la sohbet eden avukatlar, özellikle kaçak arkeolojik kazılar ile ilgili görevlilerin şikayetlerini dinlediler.
Kaçak kazılarla ilgili verilen cezaların azlığı ve caydırıcı olmadığı konusunda hemfikir olan avukatlar bu konuda Çorum Barosu’nun ve TBMM’de ki Çorumlu milletvekillerinin ortak bir çalışma yapması konusunda karar aldılar.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN