Kampüs bisiklet dostu olacak

Kampüs bisiklet dostu olacak
Kampüs bisiklet dostu olacak

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüseyin Özden ile birlikte Çorum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış’ı makamında ziyaret etti.
Üniversitede yürütülen çalışmalara ilişkin genel bilgi paylaşımında bulunarak üniversitenin kısa sürede büyük gelişmeler kaydettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Tıp Fakültesinin her geçen gün nitel ve nicel olarak büyüdüğünü ve bu büyümenin devam edeceğini ifade etti. Rektör Alkan, 2012 yılında Devlet Hastanesinin üniversite ile afiliasyonunun gerçekleştirilmesinden sonra sağlık alanında ilde önemli gelişmelerin olduğunu söyleyerek kendilerine düşen konularda Çorum Halk Sağlığı ile her zaman ortak işler yapmaktan büyük memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.
Rektör Alkan ayrıca günümüz insanının sağlıklı yaşam için alternatif bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Sağlık Bakanı’nın talimatları çerçevesinde gerçekleştirilen proje kapsamında çeşitli hedef gruplara dağıtılan bisikletlerden Hitit Üniversitesi öğrencilerine de vermelerinden dolayı Dr. Ahmet Barış’a teşekkür etti. Üniversite olarak sağlık konusunda hassas olduklarını dile getirerek yapımı devam eden kampüs inşaatının projesinde bisiklet yollarının olduğunu ifade etti ve üniversitenin öğrenci kulüplerinden Bisiklet Kulübü’nün faaliyetleri ile sağlıklı yaşam ve ulaşım adına bir farkındalık oluşturacağını belirtti.
Çorum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış da ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek sağlık alanında göstermiş oldukları duyarlılık ve desteklerinden dolayı Rektörümüze teşekkür etti. Üniversitenin Çorum’a büyük ölçüde katma değer kattığını ve başta Tıp Fakültesi olmak üzere tüm birimleri ile topluma yarar sağlayacak pek çok başarılı projeye imza attığını belirterek her türlü ortak çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. Haber Servisi

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN