Kamu Hastaneleri Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti

Kamu Hastaneleri Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti
Kamu Hastaneleri Heyeti Uslu’yu Ziyaret Etti

Çorum Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm.Dr.Ömer Sobacı, İdari Hizmetler Başkanı Dr.İhsan Demirbaş, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr.Abdullah Fahri Şahin, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Sobacı, "Sağlık alanında önemli gelişmeler sağladık. Modern, günümüz şartlarına uygun yapımı devam eden yeni hastanemizin de tamamlanmasıyla vatandaşlarımıza daha rahat sağlık hizmeti verme imkânımız olacak. Çorum’da hekim ihtiyaçlarımız var bu konuda desteğinizi bekliyoruz. AMATEM (Alkol - Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi)’i hizmete açtık. Önümüzdeki günlerde sizlerin de katılımıyla açılış töreni gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uslu, "Ülke genelinde hekim sayısının günden güne artmasına, doktor başına düşen hasta sayısı azalmasına rağmen ihtiyaçlar devam ediyor. İlimizin ihtiyaçları ile ilgili Sağlık Bakanımızla görüşmemiz oldu. Gereken desteği almaya çalışacağız. Yeni hastanenin tamamlanmasıyla Tıp Fakültesi öğrenci sayımızda da ciddi bir artış sağlanacaktır. Bu sayede Hitit Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hekimlerini yetiştiren bir yapıyla ihtiyaçlarımızı büyük oranda gidermiş olacağız" dedi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN