Koparan Köyü Camii açıldı

Koparan Köyü Camii açıldı
Koparan Köyü Camii açıldı

Merkeze bağlı Koparan Köyü Camii düzenlenen törenle hizmete girdi.
Törene, Vali Ahmet Kara, Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Garnizon Komutan Vekili Jn. Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın ve köy halkı katıldı.
Valimiz Ahmet Kara açılışta yaptığı konuşmada böylesi hayırlı bir işte emeği geçen başta Köy Muhtarı olmak üzere herkesi tebrik etti.
Vali Kara, camilerin tarihte ve günümüzde sadece bir ibadethane olmadığını esas itibari ile toplanılan yerler olarak bütün toplumu içine alan İslami konularda dahil olmak üzere bütün sosyal ve kültürel konuların konuşulduğu yerler olduğunu belirterek camilerin hayatta ki yerinin önemli olduğunu söyledi.
Vali Kara sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
"Özellikle vurgulamak isterim ki açılışını yaptığımız bu camiin ve diğer camilerimizin gençlerle dolup taşmasını isterim, çünkü camilerimize en çok gençlerimiz yakışıyor ifadelerinde bulundu ve köy halkına, yapılan bu yeni cami içinde uzun sağlıklı ömürlerle bol bol ibadet etmeyi Cenab-ı Allah nasip eylesin."

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN