MİSİAD başkanları Çorum’da buluşacak

MİSİAD başkanları Çorum’da buluşacak
MİSİAD başkanları Çorum’da buluşacak

Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) Çorum’da büyük bir buluşmaya hazırlanıyor.
2014 yılında Feridun Öncel genel başkanlığında kurulan ve pek çok yayın organı tarafından 2014’ün en başarılı dernekleri arasında yer alan MİSİAD yurt içinde 44 yurt dışında ise 9 şubesinin yöneticilerini Çorum’da buluşturuyor.
Türkiye de ilk şube olma özelliğini taşıyan Çorum Şubesi’nin organizasyonun da gerçekleştirilecek olan buluşma 04-05 Aralık 2015 tarihlerinde Anvatar Otelde gerçekleştirilecek.
Yaklaşık bir yıl önce kurulan Çorum Şube Merkezinin açılışının da yapılacağı program da ayrıca Çorum Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda da katılımcı iş adamlarının Çorumlu iş adamlarıyla buluşması sağlanacak.
Çorum’da yatırım alanları ve yatırım türleriyle ilgili bilgi aktarımının da sağlanacağı buluşmada, Çorum için gerek tanıtım gerekse yatırım anlamında önem arz ediyor.
Programa MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel’in yanı sıra MİSİAD Genel Merkez Yönetimi, Genç MİSİAD Genel Başkanı ve kadın girişimciler kurulu üyelerinin, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve iş dünyasının büyük katkı ve ilgi göstermesi bekleniyor.
Buluşma hakkında bilgi veren MİSİAD Çorum Şubesi Başkanı Selahattin Ezer, MİSİAD’ın dünyaya yayılmış tüm şubeleriyle birlikte 04-05 Aralık 2015 tarihlerinde Çorum Şubesi’nin misafiri olacağını söyledi.
Toplantılarda derneğin bundan sonraki yol haritasının çizileceğini kaydeden Ezer, "Her biri sektöründe başarılı 100’e yakın iş adamının Çorum’a gelmesi ilimizde bu anlamda yapılan en kapsamlı toplantılardan biri olacak" dedi.
Kuruluş felsefesi olarak hiçbir ayrım gözetmeden milli sermayenin desteklenmesi ve bu anlamda pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini kaydeden Ezer, MİSİAD olarak ahilik kültürünün yeniden canlandırılması fikrini savunduklarının altını çizdi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN