Meclisten terör saldırısına kınama

Meclisten terör saldırısına kınama
Meclisten terör saldırısına kınama

İl Genel Meclisi Paris'teki terör saldırısını kınadı. İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, hafta sonu yapılan İl Genel Meclisi Toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada Fransa'nın başkenti Paris'te çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısını kınayarak, "Terör bir insanlık suçudur. Hangi gerekçeyle neden yapılmış olursa bütün bir insanlığın ortak bir bilinçle karşı durması gereken bir insanlık suçudur" dedi.
Kim ve nereden gelirse gelsin terörün her türlüsüne karşı olduklarını ve şiddetle lanetlediklerini vurgulayan Kaya, "Terör, kim ve nereden gelirse gelsin karşıyız. Çünkü terör bir insanlık suçudur, dini, dili, mezhebi, inancı olmaz. Ülke olarak terör belasına karşı uzun yıllardır mücadele veriyoruz. Avrupa terörle bir anlamda henüz yeni yüzleşiyor. G20 Zirvesi Türkiye'de yapılacak. Temennim bu zirvede terör birinci öncelikli gündem maddesi olarak ele alınır ve tüm dünya adeta tek devlet gibi hareket ederek terör belasının üzerine gider. İnşallah Fransa'daki bu terör olayı, dünyanın gördüğü, gereceği son terör olayı olur. Buradan Çorum İl Genel Meclisi olarak terörün her türlüsünü bir kez daha hep birlikte lanetliyoruz" dedi.
-"SÖZÜN BİTTİĞİ YER"-
CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek ise "Sözün bittiği yer. Terörün her türlüsünü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz" derken, MHP Sungurlu İl Genel Meclisi Üyesi Celal Güngör de olaya farklı bir açıdan yaklaşarak, "Dün gülenler, bugün ağlıyor" değerlendirmesinde bulundu.
-"TERÖRÜ GÜLMEMEK LAZIM"-
Kim ve nereden gelirse gelsin terörün her türlüsünü karşı olduklarını vurgulayan Celal Güngör, geçmişte Fransa'da Ermeni Asala örgütü tarafından özellikle Türk diplomatlara yönelik gerçekleştirilen kanlı saldırıları hatırlatarak, "Dün terör konusunda bize gülenler bugün ağlıyor. Oysa hiçbir zaman teröre gülmemek lazım. Terörün kökü ve menşei ne olursa olsun şiddetle kınıyoruz. Çünkü terör bir insanlık suçudur" ifadesini kullandı.
Yılmaz MERT

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN