Meyve cipsi ve marmelatı üretecekler

Meyve cipsi ve marmelatı üretecekler
Meyve cipsi ve marmelatı üretecekler

Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Boyraz ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş Borsa üyesi Saray Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ilıca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Mustafa Boyraz ziyarette Çorum’un en kapsamlı meyvecilik projesini gerçekleştiren Saray Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ilıca’ya böyle büyük bir tesisi şehre kazandırdığı için Borsa adına teşekkür etti.
Ali Bektaş ise yapılan bu yatırımın Çorum’da tarım sanayisinin gelişmesi adına çok önemli bir adım olduğunu belirtti.
Çorum Ticaret Borsasından konu hakkında yapılan açıklamaya göre Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin tonluk depolama kapasitesiyle Çorum’un en büyük, bölgenin ise en modern soğuk hava deposu Tasnif ve Paketleme Tesislerini hizmete açan Saray Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ilıca ise "Meyvecilik sektöründe Çorum’da lokomotif olmayı amaçlıyoruz" dedi.
Hayata geçirdikleri proje ile meyvecilik konusundaki önyargıları bertaraf ettiklerini ve sektöre yeni bir bakış açısı getirdiklerini vurgulayan Ilıca, Çorum’da modern meyveciliğin gelişimi ve yaygınlaşması konusunda ciddi mesafe aldıklarını, önümüzdeki yıllarda tesislerinin kapasitesini 10-12 bin tona çıkararak Çorum'un özellikle meyvecilik alanında açık bir pazar olması konusunda öncü rol üstlendiklerini söyledi.
Yapılan yatırımlar hakkında ayrıntılı bilgi veren Ilıca, depo çalışmalarıyla beraber tasnif dışı kalan ürünleri değerlendirmek amacıyla meyve cipsi ve meyve marmelâtı üretimi için fizibilite çalışmaları yaptıklarını, önümüzdeki dönemde üretime geçerek vatandaşları doğal meyve cipsi ve meyve kurusu ile tanışacaklarını sözlerine ekledi.
Ziyarette tesisleri gezen Mustafa Boyraz ve Ali Bektaş tesislerin çalışması hakkında bilgi aldılar.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN