Mimar Sinan Anaokulu’ndan örnek davranış

Mimar Sinan Anaokulu’ndan örnek davranış
Mimar Sinan Anaokulu’ndan örnek davranış

Mimar Sinan Anaokulu, Çorum Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenledi.
Kızılay Kan Merkezi doktorlarından İrade Abbaszade’nin nezaretinde Mimar Sinan Anaokulunda yapılan kan bağışı kampanyasına öğretmenler, okul personeli, vatandaşlar ile birlikte veliler büyük ilgi gösterdi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Semiha Ateş, "Türk Kızılay’ı, halk sağlığı ile yakından ilgilenen bir kurum olarak Türkiye`de kan hizmetlerinin kurulup geliştirilmesi görevini üstlenmiştir. "Güvenli Kan" temini projesi ile ülkemizin kan sorununu çözmeyi hedefleyen Türk Kızılay’ı, ülkemizin kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılamaktadır" dedi.
Mimar Sinan Anaokulu olarak sosyal sorumluluk projelerinin çok önemsediklerini ve velilerinden gelen destekle başarılı faaliyetlere imza attıklarını vurgulayan Okul Müdürü Semiha Ateş , öğrencilerinin toplumsal sorumluluklarının farkında olarak yetişmesini sağlamak için benzer projeler geliştirmeye devam edeceklerini belirterek, "Her sağlıklı insan 3 ayda bir kan bağışında bulunulmalıdır. Kan vermek sağlıktır, hayattır. Okulumuz olarak Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına büyük bir ilgi ve destek gösterdik. Okulumuzda görev yapan öğretmenimizin ve personelimizin yanı sıra velilerimiz ve vatandaşlarımızda kan bağışı kampanyasına ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Kızılay’ın öngördüğü süre içerisinde bundan sonrada kan bağışı kampanyasına desteğimiz olacaktır" diye konuştu.
Okul öğretmenleri de öğrencilere kan vermenin önemine dikkat çekip, kan vermenin kana ihtiyacı olanlar kadar verene de faydası olduğunu belirterek bunun insani sosyal bir sorumluluk olduğunu ifade ettiler.
Çorum Kızılay kan merkezi doktorlarından İrade Abbaszade ise "İlgiden son derece memnunuz. Öğretmenlerimiz, okul birliği üyeleri ve vatandaşların bu ilgisi sevindirici. Kan vermek hayat kurtarmak demektir. Sağlıklı her vatandaşımızı 3 ayda bir kan vermeye davet ediyoruz" şeklinde kaydetti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN