Mustafa Baklan DTI Başkanlığında güven tazeledi

Mustafa Baklan DTI Başkanlığında güven tazeledi
Mustafa Baklan DTI Başkanlığında güven tazeledi

Almanya'da bulunan Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü (DTI) Yönetim Kurulu Başkanı Baktat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan, yeniden DTI Başkanlığına seçildi.
Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’nün Olağan Genel Kurul Toplantısı, Uygulamalı Yönetim Bilimleri Üniversitesi’nin (Hochschule der Würtschaft für Management - HdWM) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulunun güven tazelediği toplantıda Mustafa Baklan gönüllü çalışmalarından dolayı üyelere teşekkür ederken önümüzdeki dönemde derneğin hedefleri arasında, özellikle Türkiye-Almanya ekseninde iş ve eğitime gönül vermiş daha fazla kişiyle bir araya gelmek olduğunu da ifade etti.
Derneğin geçmiş dönem faaliyetlerinin değerlendirildiği ve ileriye dönük hedeflerin belirlendiği toplantıda, tanıtım ve iletişim ağını genişletme konusunda daha kapsamlı çalışmalar yürütülmesi kararı alındı.
Toplantı sonunda Prof. Dr. Franz Egle, destek veren kurumlar arasında DTI’nin de bulunduğu, Aralık ayında yüksekokulda düzenlenecek "Sığınmacılar için Uyum Yönetimi" başlıklı sempozyuma dikkat çekti. Sığınmacıları en kısa sürede iş hayatıyla buluşturmada siyasetçilere, iş sektöründen temsilcilere, yüksek öğretim kurumlarına ve topluma sorumluluk düştüğünü belirten Egle, özellikle yönetim bilimleri ve bilişim teknolojileri alanlarına ilgi duyan ve öğrenim görebilecek sığınmacılar için HdWM’in üstlenebileceği görevlere ve ihtiyaç duyulan desteğe değindi.
Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü, Baktat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan’ın öncülüğünde Uygulamalı Yönetim Bilimleri Üniversitesi (HdWM) Başkanı Prof. Dr. Franz Egle’nin yanı sıra Türkiye ve Almanya’dan değerli isimlerin desteğiyle 2012 yılında kurulmuştu.
sungurlugündem

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN