Özel eğitim için yeni okul yapılacak

Özel eğitim için yeni okul yapılacak
Özel eğitim için yeni okul yapılacak

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için yeni bir okul daha yapılacak. Mimar Sinan Mahallesinde İl Özel İdaresi tarafından yapılacak okulda 16 derslik, özel eğitime uygun sınıflar ve materyaller de bulunacak.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çorum’a Özel Eğitim Okulu yapılacağını açıklayan Çorum Milletvekili Salim Uslu, "Türkiye’deki büyüme ile eşdeğer bir şekilde Çorum’da büyümeye devam ediyor. Sosyal Devletin gereklerini bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Geçmişte evlere saklanan yavrularımız şimdi toplumun içerisinde diğer bireylerle eşit bir şekilde eğitim hakkını kullanıyorlar. Bu millet sosyal devleti Ak Parti ile gördü ve tanıdı. Hak ettiği değeri, önemsenmeyi, insan olduğunu anladı. 1 Kasım’da da gerekeni yaparak emaneti yine sahibine teslim etti. Biz hizmetlerimizle, icraat ve yeniliklerimizle halkımıza layık olamaya devam edeceğiz.
Özel Eğitime ihtiyacı olan evlatlarımızın eğitim ve öğretimini sağlamak amacıyla Çorum Merkez’de Mimar Sinan Mahallemize yeni bir okul daha yapıyoruz. Çorum İl Özel İdaremiz tarafından 03.12.2015 tarihinde ihalesi yapılacak okulumuzda 16 Derslik, özel eğitime uygun sınıflar ve materyaller de bulunacak. Okulun tamamlanmasıyla özel eğitim ihtiyacımız olan derslik sayısına da ulaşmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN