SBMYO öğrencileri HİTİTSEM’de İngilizce öğreniyor

SBMYO öğrencileri HİTİTSEM’de İngilizce öğreniyor
SBMYO öğrencileri HİTİTSEM’de  İngilizce öğreniyor

Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi HİTİTSEM’de Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (SBMYO) öğrencileri için açılan "SpeakingandDebating" kursları yüze yakın öğrencinin aktif katılımı ile devam ediyor. Kurslarda eğitim veren yabancı hocalar eşliğinde İngilizce anlama ve konuşma yeteneklerini geliştiren öğrenciler, eğlenerek öğrenmenin hazzını da yaşıyorlar. Fulbright ile bu yıl üniversitede yıllık anlaşmalı öğretim elemanlarını olarak hizmet veren Amerikalı Gabriela EliseHochberg, HannahChristineArrighi ve Zachary Bruce White’ın da eğitmen olarak hizmet verdiği kurslarda öğrenciler İngilizceyi doğru aksanda duyarak öğreniyorlar.
Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 18.00-20.00 arasında devam eden kurslarda ayrıca ikinci öğretim öğrencilerimizin de yararlanabilmesi için Perşembe günü 15.00-17.00 arasında da eğitimler devam ediyor. Eğitimlerden büyük memnuniyet duyan SBMYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Zekeriya Işık, HİTİTSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı’ya teşekkür ederek kurslara olan yoğun katılımdan ve şu ana kadarki geri dönüşlerden memnun olduklarını belirtti.
Yrd. Doç. Dr. Işık, günümüzde hemen her alanda olduğu gibi vasıflı ara eleman tanımlaması içerisinde de yabancı dil biliyor olmanın ne kadar gerekli olduğunun farkında olduklarını ve bu amaçla bu kurslara büyük önem verdiklerini kaydetti.
Haber Servisi

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN