“Sadece nicel değil nitel olarak da hızla büyüyoruz”

“Sadece nicel değil nitel olarak da hızla büyüyoruz”
“Sadece nicel değil nitel  olarak da hızla büyüyoruz”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitedeki yardımcı doçent öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, üniversite gerçekleştirilen projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Üniversite bünyesinde devam eden eğitim-öğretim ve akademik faaliyetler ile alt ve üst yapı çalışmalarının genel bir değerlendirmesinin yapıldığı, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileriyle birlikte, ileriye dönük her konudaki projeksiyonların görüşüldüğü toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Alkan, bu görüşmenin üniversitede bundan sonraki kısa ve orta vadeli projeleri istişare etme ve yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yapıldığını ifade etti.
Üniversitedeki tüm akademik/idari personel ile görüşüleceğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, görüşmelerin daha efektif ve faydalı olması adına gruplar halinde planlandığını söyledi.
Üniversitenin tüm mensuplarının ve paydaşlarının oluşturduğu sinerji ile daha güçlü bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü vurgulayarak sözlerine devam eden Rektör Prof. Dr. Alkan, üniversitenin sadece nicel olarak değil, nitel olarak da hızlı bir büyüme ve gelişme ivmesi içinde olduğunu belirterek çeşitli sıralamalarda üniversitenin yükselişinin ve basamak artışının devam ettiğini, öğretim üyesi başına düşen yayın sayısının tedrici bir şekilde her yıl arttığının altını çizdi.
Üniversitede yapısal, eğitsel ve akademik anlamda yapılan her şeyde istişareye büyük önem verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi" hakkında da bilgi vererek bölümler ve dekanlıklar/müdürlükler üzerinden belirlenen süre içerisinde kendine gelecek her türlü görüş ve önerinin, oluşturulan geniş katılımlı komisyon tarafından değerlendirileceğini ifade etti.
Çağın gerektirdiği eğitim-öğretim yaklaşımları göz önünde tutularak, daha kaliteli ve konforlu koşullarda eğitim faaliyetlerine devam edebilmek adına merkez ve ilçelerde başlatılan inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan, tamamlanacak olan akademik ve idari hizmet binalar ile üniversitenin modern ve teknolojik bir yerleşkeye kavuşacağını vurguladı.
Toplantı, üniversite ile ilgili ileriye dönük yapılması planlanan çalışmalar hakkında öğretim üyeleriyle karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulunulması ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN