Şehit ailesine kargo değil özel uçak tahsis edildi

Şehit ailesine kargo değil özel uçak tahsis edildi
Şehit ailesine kargo değil özel uçak tahsis edildi

Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, şehit polis Mesut Demirkan’ın cenazesinin Çorum’a getirilirken, ailesinin de aynı kargo uçağında geldiği yönünde çıkan söylentilere açıklık getirdi. Ceritoğlu, Başbakanlık tarafından aileye özel uçak tahsis edildiğini açıkladı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen özel harekat polisi Mesut Demirkan, memleketi Çorum’un Boğabağı köyünde geçtiğimiz hafta son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit ailesinin şehit cenazesini Mardin’den Çorum’a getiren kargo uçağı ile birlikte getirildikleri yönünde çıkan söylentiler nedeniyle Çorum Milletvekili Ceritoğlu, bir açıklamada bulundu.

Çorum kamuoyunda çıkan şehidin ailesinin cenazeyi getiren kargo uçağı ile birlikte cenaze törenine getirilmelerine dönük iddiaların doğruyu yansıtmadığını söyleyen Ceritoğlu, “Şehit haberini alır almaz şehidin Gölbaşı TOKİ Park konutlarında bulunan evlerine taziyede bulunmak üzere gittik. Şehidimizin ailesinin cenazeyi getirmek üzere Mardin’e gitmeleri için ayrıca ailesinin ve çocuklarının cenazeyi getirecek kargo uçağı ile birlikte gelmelerinin psikolojik olarak iyi olmayacağını düşünerek özel uçak verilmesi için Başbakanlık özel kalemini aradım ve Başbakanımızla görüştük” dedi.

Ceritoğlu, Başbakanın talimatı ile Başbakanlık uçağının gece saat 22.30’da şehit ailesini alarak, Ankara’dan Mardin’e götürdüğünü ve cenazeyi getirirken de aileyi alarak Merzifon havaalanına getirdiğini belirterek konuya açıklık getirdi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN