Şehit polis anısına hatıra ormanı oluşturuldu

Şehit polis anısına hatıra ormanı oluşturuldu
Şehit polis anısına hatıra ormanı oluşturuldu

Van’da 5 Ekim’de kaçakçıların kullandığı kamyonetin çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yaşar Uysal anısına Çorum’un merkez Güney köyünde hatıra ormanı oluşturuldu.
Geçtiğimiz ay Çorum’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Güney köyüne giderek şehit polis Yaşar Uysal’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Bakan Eroğlu, polis memuru Uysal’ın anısına köyde hatıra ormanı oluşturulması için Bakanlık Müsteşarı Lütfi Akça’ya talimat vermişti.
İLK FİDANI VALİ VE ŞEHİT BABASI DİKTİ
Talimatın ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çorum Valiliği tarafından Güney köyünde hatıra ormanı oluşturuldu. Hatıra ormanına ilk fidanı Vali Ahmet Kara ile şehidin babası Mustafa Uysal dikti. Fidan dikim törenine Garnizon Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, daire müdürleri, köy halkı ve çok sayıda polis katıldı.
AĞAÇLANDIRMA DEVAM EDECEK
Törende konuşan Çorum Valisi Ahmet Kara, şehit polisin anısını burada yaşatmak istediklerini söyledi. İlk fidanları diktiklerini belirten Vali Kara, ağaçlandırma çalışmalarının Orman İşletme Müdürlüğü tarafından devam ettirileceğini kaydetti. Kara, köye hakim olan bu tepenin tamamen ağaçlandırılacağını ifade etti.
KUR’AN KURSUNA ŞEHİDİN İSMİ VERİLECEK
Güney köyüne Kur’an kursu yapımı için çalışmaların da başladığını dile getiren Vali Kara, şunları söyledi: "Kur’an kursunun projesi bitti, inşaatına yakında başlanacak. Bunu Çorum Belediyesi üstlendi. Kur’an kursuna şehidimizin adını vereceğiz. Ayrıca köyün içindeki yolları parke taşı yaptırdık. Bu köyümüze biz bakacağız. Allah şehidimize ve bütün şehitlerimize rahmet eylesin."
Bahadır YÜCEL

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN