Seydi Mebet’in adı törenle Konferans Salonu’na verildi

Seydi Mebet’in adı törenle Konferans Salonu’na verildi
Seydi Mebet’in adı törenle  Konferans Salonu’na verildi

Hitit Üniversitesi Senatosu’nun almış olduğu karar ile Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) inşaatının yapımı sırasında yaşanan bir kazada hayatını kaybeden Merhum Seydi Mebet’in adı düzenlenen törenle HÜBTUAM Konferans Salonu’na verildi. Törene Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Senato Üyeleri ile Merhum Seydi Mebet’in ailesi katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, "Senatomuz olarak geçtiğimiz sene aramızdan ayrılan kardeşimizin ismini salonumuza vererek yad etmek istedik. Sizlerin acısını bir kez daha yaşattık ancak bununda önemli olduğunu düşünüyoruz. Kardeşimizin ismini vererek bir nebze olsun vefa duygusu oluşsun istedik. Şu an içinde bulunduğumuz salon merhum kardeşimizin ismini taşıyor. Bu tarz kazaların olmaması temenni ediyorum. Bize düşen gerekli ne varsa Hitit Üniversitesi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız" diyerek Senato üyelerine göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Alkan, ayrıca her zaman üniversitenin yanında olan Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın Merhum Seydi Mebet’in kızına tablet hediye etmesinden dolayı da teşekkürlerini iletti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN