Süleyman Atcıoğlu, eski görevine dönüyor

Süleyman Atcıoğlu, eski görevine dönüyor
Süleyman Atcıoğlu, eski görevine dönüyor

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, görevinden ayrılarak önceki görev yeri olan Çorum Fen Lisesi Müdürlüğüne tekrar dönecek.
Çorum Fen Lisesi Müdürü iken geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Sungurlu’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Süleyman Atcıoğlu, Pazartesi günü görevinden ayrılarak Çorum Fen Lisesi Müdürlüğü görevine başlayacak.
Süleyman Atcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kısa sürede Sungurlu’da eğitim ve öğretim adına güzel işlere imza attıklarını söyledi.
Atcıoğlu, ilçede görev yaptığı süre içerisinde yaptığı çalışmaları şöyle anlattı:
"Sungurlu Fen Lisesi temel atma töreni ile başlayan görevim daha birçok yenilik ve güzelliklerle devam etti. 2014 yazında devam eden altı okulumuzda onarım gerçekleşti. 2014-2015 öğretim yılı başında 100 kişilik bir kız pansiyonu açıldı. Bura da 96 kız öğrencimiz faydalandı. TEOG, YGS ve LYS sınavlarında da önemli artışlar yeni başarılar elde edildi. TEOG sınavlarında 2015’te ful yapan öğrenci sayı 3’e çıktı. Bir öğrencimiz 1. ve 2. yarı TEOG sınavında full yaptı. 80’e yakın Fen Lisesi kazanan öğrencimiz olmuştur. YGS ve LYS sınavlarında 2014’te ilçemizden Tıp Fakültesi kazananı yoktu. 2015’te Tıp Fakültesi yanında fizik tedavi, hukuk, mühendislikler, ilahiyat vs gibi fakülteleri öğrencilerimiz kazandılar. Bu başarı için kurslar düzenlendi. Okullarda uygulanan özel çalışmalar gerçekleştirildi. İlçemizde Sungurlu Fen Lisesi bünyesinde TÜBİTAK bilim fuarı sergilendi. Öğretmenevi’nde büyük bir mutfak oluşturularak taşımalı öğrencilerin yemek temini daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmiştir. İlçemizde ikinci bir imam hatip ortaokulu açılmış olup, 2015-2016 öğretim yılından itibaren eğitim öğretime başlamıştır."
- "İLÇEDE PEK ÇOK SOSYAL FAALİYETE DE İMZA ATTIK"-
İlçede pek çok sosyal faaliyete de imza attıklarının altını çizen Atcıoğlu, "Faaliyetler için il ve ülke düzeyinde akademisyen, değişik meslek mensubu, meslek ve sivil toplum kuruluşları misafirimiz oldular. Pek çok spor dalında da dereceler elde edildi. Değişik dallarda ilçe, il, bölge ve Türkiye dereceleri elde edildi. İlaveten eğitim öğretim adına okul ziyaretleri yapılarak öğretmenler ve idarecilerle sık sık bir araya gelindi" dedi.
Eğitim öğretimin aksamaması için öğretmen atama ve görevlendirmelerin il milli eğitim müdürlüğü ile planlı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Atcıoğlu, idareci atamalarının gerçekleştirildiğini ve idarecilerin mahkemeye yaptığı başvurularda da şu ana kadar kaybedilen bir davanın olmadığını da vurguladı.
2015-2016 eğitim öğretim yılının sorunsuz bir şekilde başladığını belirten Atcıoğlu, ÖSS ve TEOG sınavları için destekleme ve yetiştirme kurslarının devam etmekte olup, 5 binden fazla öğrencinin bu kurslardan istifade ettiğini söyledi.
- "YAPILANLAR YAPILACAKLARIN BAŞLANGICIDIR"-
Yapılanların yapılacakların başlangıcı olduğuna dikkat çeken Atcıoğlu, "Bunların hepsi bir bütünü oluşturup bütün de başarının anahtarını meydana getirmiştir. Bu başarı şahıslara ait olmayıp ekiplere, takımlara aittir. Mesai arkadaşlarıma aittir. Vefakar öğretmenlerimize, cefakar idarecilerimize aittir. Sevgili öğrencilerimiz ile velilerine aittir. Hepsine ayrı ayrı teşekkürler ediyorum. Sungurlu’da desteklerini eksik etmeyen yanımızda moral ve motivasyon kaynağı olan herkese, her kesime dost ve kardeşlerimize teşekkürler ediyorum. Görevim boyunca doğru bildiğim, doruluğuna inandığım ve imza attığım kararlar doğrultusunda elde edilen bu başarıda katkıları çok büyük olan il milli eğitim müdürümüz yanında milli eğitim bakanlığımızda görevli ve bizlere desteklerini eksik etmeyen büyüklerimize, her zaman desteklerini yanımızda bulduğumuz milletvekillerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.
Yürütmekte olduğum görevim esnasında hem kaymakamlık hem de valilik makamından başarı ödülleri ile taltif edilmenin onuru ile mutluluğunu birlikte yaşadım. Ancak her varlığın bir ömrü olduğu gibi bu görevin de bir ömre sahip olduğunu düşünen, makamların bayrak yarışı olduğunu bilen birisi olarak vekaleten görevlendirildiğim Sungurlu ilçe milli eğitim müdürlüğü görevimi bırakırken, herkesten helallik diliyorum. Güzel ilçemizden, çok güzel günlerin unutulmaz hatıraları ile ayrılıyorum" ifadelerini kullandı.
sungrulugündem

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN