Sungurlu OSB’ye 6 milyon liralık yeni yatırım

Sungurlu OSB’ye 6 milyon liralık yeni yatırım
Sungurlu OSB’ye 6 milyon liralık yeni yatırım

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine (OSB) 6 milyon lira yatırımla karton ambalaj fabrikası kurulacak.
Tunam Ambalaj Sanayi Limited Şirketi yetkilisi Emsal Kaya yaptığı açıklamada, Sungurlu OSB’den fabrika kurmak için arsa tahsisinin yapıldığını söyledi.
Gerekli yazışmaları ve projeyi tamamladıktan sonra ilkbaharda fabrikanın temelini OSB’ye atacaklarını ifade eden Emsal Kaya, kurulacak fabrikanın maliyetinin 6 milyon lira olduğunu kaydetti.
Firma merkezinin Bursa’da olduğunu belirten Emsal Kaya, Sungurlu’ya kurulacak fabrikada unlu mamullerin yanı sıra yaş ve kuru pasta ambalajlarının üretimini yapacaklarını söyledi.
Ürünlerini yurt içi olmak üzere yurt dışına da ihraç edeceklerini anlatan Kaya, "Sungurlu’daki fabrikada üretilen ürünleri Belçika’da faaliyet gösteren Tuna Ambalaj firmamız ile Avrupa ülkelerine, Türkiye’deki Tunam Ambalaj ile de Ortadoğu başta olmak üzere komşu ülkelere ihraç edeceğiz. İlk etapta 6 bin m2 kapalı alana kuracağımız fabrikada 25 kişi istihdam edeceğiz. Daha sonra ikinci ve üçüncü etapları devreye sokarak kapasiteyi artırıp çalışan sayısı da 100’ü geçecek" dedi.
Çorum’un 2’nci organize sanayi bölgesi olan ve 2008 yılında alt yapısı tamamlanarak yatırımcıların hizmetine açılan Sungurlu OSB’de 10 firmaya arsa tahsisi yapılırken bunlardan sadece 3'ü üretim yapıyor.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN