TBMM İdare Amirleri Toplantısı Yapıldı

TBMM İdare Amirleri Toplantısı Yapıldı
TBMM İdare Amirleri Toplantısı Yapıldı

26.Dönem Başkanlık Divanı üyesi olarak seçilen İdare Amirleri ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanlık Divanı üye sayısının 23’e çıkması nedeniyle oluşan oda sorununa çözüm bulundu.
Basına da dönem dönem olumsuz şeklinde yansıyan, bazı divan üyelerinin erken davranarak boş odalara yerleşmesi üzerine TBMM İdare Amirleri Salim Uslu’un girişimiyle bir araya geldi. Toplantıda daha önce divan üyesi olarak görev yapanların odalarının değişmemesi kararlaştırıldı. Ayrıca bundan sonra divana yeni girecek üyelerin kuraya tabi olarak odalara yerleşmesi kararlaştırıldı.
TBMM İdare Amiri Salim Uslu, "TBMM 26.Dönem 1. Yasama yılının ilk İdare Amirleri toplantısında bazı kararlar alınarak, kurallar belirledik. İlk defa böyle bir çalışma yapıldı. Belirsizlikler sorunları da beraberinde getiriyor. Kalıcı çözümler için gerekirse Başkanlık Divanında karar alınabilir" dedi.
Toplantıya İdare Amirleri; Çorum Milletvekili Salim Uslu, Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve TBMM Genel Sekreter Yardımcısı hemşehrimiz Mustafa Tamirci katıldı.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN