TKDK’dan Tarım Kredi Kooperatifleri personeline eğitim

TKDK’dan Tarım Kredi Kooperatifleri personeline eğitim
TKDK’dan Tarım Kredi Kooperatifleri personeline eğitim

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çorum İl Koordinatörlüğü, Çorum’da faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifleri personeline IPARD-2 Programı hakkında bilgilendirme eğitimi verdi.
Tarım Kredi Kooperatifleri Personelinin talebi üzerine yapılan bilgilendirme toplantısına Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Veli Altunkaş, Çorum Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Müdürü Metin Arslan ve kurum personeli katıldı.
TKDK İl Koordinatörü Hakan Körpınar ve birim amirlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda TKDK Personeli tarafından IPARD 2 programı ve verilen hibe destekleri hakkında bilgi verildi.
Ayrıca, 15. Çağrı döneminde kabul edilen projelerin değerlendirilmesiyle birlikte, IPARD 1 programı bütçesinin tamamının kullanılması hedeflendiği açıklandı.
Böylece IPARD 2 programının uygulanmaya başlayacağı, önümüzdeki günlerde yeni program ile ilgili ilk çağrıya çıkılacağı ifade edildi.
Toplantıda, başvuru sahiplerinin TKDK’ya proje sunarken sermaye gücünü göstermek için yada proje onaylandıktan sonra uygulamada kredi kullanabilmeleri için, anlaşma imzalanan Bankaların yanı sıra Tarım Kredi Kooperatiflerinden de istifade edebilecekleri ifade edildi.
Toplantı sonunda Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Veli Altunkaş, TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü´nün hibe destekleri ile yapılan yatırımların Çorum İlinin kalkınmasında büyük rol oynadığını belirterek, gerçekleştirilen yatırımların Çorum’a hayırlı olmasını temenni etti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN