Uslu, Cumhurbaşkanlığının İftarına Katıldı

Uslu, Cumhurbaşkanlığının İftarına Katıldı
Uslu, Cumhurbaşkanlığının İftarına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milletvekillerine İftar yemeği verdi. İftar Yemeğine Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu da katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Milletvekillerimizin çok çalıştığını, çok yorulduğunu biliyorum. Ama üstlendiğiniz vazife sizlere çalışmaktan ve yorulmaktan şikâyet etme hakkı vermiyor.

Tam tersine sizlerden daha çok çalışmanızı, daha çok üretmenizi, ülkemizin ve milletimizin geleceğine daha çok katkı sağlamanızı bekliyor” dedi.

TEŞKİLATLARIN VE TABANIN İRADESİYLE YAŞANAN DEĞİŞİMLER PARTİLER İÇİN ÇOK DAHA SAĞLIKLI OLUR”

Kurucu genel başkanı olmaktan şeref duyduğunu belirttiği hareketin genel merkez yöneticileri ve Meclis grubu ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erdemliler Hareketi’ olarak başlayan hareketin; Türkiye’de, kalkınmayla, adaletle, demokrasiyle, özgürlüklerle, büyük projelerle, büyük yatırımlarla birlikte, kendi içinde gerçekleştirdiği değişim ve dönüşümle siyasi yenilenmenin de sembolü olduğunu söyledi.

Hareketin kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar bu siyasi hareketin tabanından tavanına kadar her kademesinde, liyakat ve hizmet esaslı bir değişimin, kesintisiz bir şekilde yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hareketin içinde mahalle temsilcilerinden genel başkanına kadar değişimin olduğunu; ancak bu hareketi ülkenin ümidi haline getiren ilkelerin sabit kaldığını, hareketteki bu değişim geleneğinin diğer partilere de örnek olmasını dilediğini belirtti.

Kasetle, manipülasyonla veya siyaset dışı güçler vasıtasıyla değil, partileri var eden teşkilatlarının ve tabanlarının iradesiyle yaşanan değişimlerin çok daha sağlıklı olduğuna ve olacağına inandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: 22 Mayıs’ta gerçekleştirilen kongrede genel başkanlık ve bilahare başbakanlık görevini devralan Başbakan Binali Yıldırım’ı ve genel merkez yönetim organlarına seçilenleri kutlayıp kendilerine başarılar diledi.

Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN