Yabacıoğlu’dan Katkı Payı açıklaması

Yabacıoğlu’dan Katkı Payı açıklaması
Yabacıoğlu’dan Katkı Payı açıklaması

Basında yer alan Katkı Payı ücretlerinde adaletsizlik yapıldığı iddialarına Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu cevap verdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu, Katkı Payı ücretlerinde her hangi bir adaletsizliğin söz konusu olmadığını belirterek, " Yapılan bu hat yenileme çalışmaları halkımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmek amacıyla yapılmaktadır. Yapılan hat yenileme çalışmaları belediyenin görev ve sorumluluğu içerisinde olduğu için vatandaştan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak ana şebeke hatlarından meskenlere kadar çekilen içme suyu abone hatlarının tüm masrafları yasal olarak vatandaşların sorumluluğundadır. Ayrıca parsel sınırı içerisinde kalan ve sayaçlara kadar olan kısım da hesaplamalara dahil edilmemektedir. Katılım Payı, götürülen hizmetlerin bir kısmının vatandaştan alınmasıdır. bu da hesaplanırken yapılan harcamaların mevcut parsellere isabet eden kısımları için alınır. Tüm parsellere yapılan işlemler ve kullanılan malzemeler aynı olduğu için parsel içerisinde bulunan yapının büyüklüğü dikkate alınmaz, dolayısıyla tek katlı ve ya çok katlı binalar arasında ayrım yapılmaz ve parsel bazında ücretlendirme yapılır" dedi.
"Vatandaşa dağıtılan tebligatlarda belirtildiği üzere alınacak olan katkı payı, abone hattının çekilmesinde kullanılan kazı, dolgu, malzeme, bağlantı, işçilik vb. kalemleri kapsamaktadır" diyen Yabacıoğlu, ayrıca belirtilen bu kalemlerin ücret tarifesinin Belediye Meclis Kararına göre hesaplandığını ifade etti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN