Çorum’un dahi çocuklarını yetiştiriyoruz

Çorum’un dahi çocuklarını yetiştiriyoruz
Çorum’un dahi çocuklarını yetiştiriyoruz

Mega Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi, Çorum’da temsilcilik açtı.
5-11 yaş grubuna özel sınıfları, gelişim dönemlerine uygun materyalleri ve uzman eğitmen kadrosu ile kılavuz eğitimler vererek eğitimlerine Çorum’da başlayan Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi Çorum Temsilciliği, Çorum’un dahi çocuklarını yetiştiriyor.
Sezer ve Mustafa Keçeli’nin sahibi olduğunu Mega Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi Çorum Temsilciliği, Mega Hafıza'nın geliştirmiş olduğu tescilli "Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi™" sistemi ile özellikle 5 ile 11 yaş arası (5 ve 11 yaş dahil) çocukların beyinlerinin holistik bir şekilde gelişmesini sağlıyor. Bir beyin egzersizi programı olan Mega Aritmetik™, olağanüstü sonuçlar veren çok özel bir zihinsel aritmetik programı…
Çorum’un dahi çocuklarının ortaya çıkmasından önemli bir misyonu üstlenecek olan Mega Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi Çorum Temsilciliği, online eğitimlerin yanı sıra online eğitimleri destekleyici kılavuz eğitimleri de Yavruturna Mahallesi 1. Maliye Sokak Davutoğlu İş Merkezi No:1-11 Kat 2’deki adresinde veriyor.
"UZMANLAR BEYNİMİZİN ANCAK
YÜZDE 1’İNİ KULLANDIĞIMIZI SÖYLÜYOR"
Mega Aritmetik™ ile ilgili bilgi veren Mega Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi Çorum Temsilcileri Sezer ve Mustafa Keçeli, beynin uyuyan bir dev olduğunu söylediler. Bütün uzmanların insanların beynini ancak yüzde 1 oranında kullandığını söylediklerini ve bu durumda çok büyük bir potansiyelin varlığının söz konusu olduğunu belirten Sezer ve Mustafa Keçeli, "Mega Aritmetik™, sistemi çocuklarımızdaki bu potansiyeli eğlenceli şekilde, oyun oynarcasına ortaya çıkartmak ve geliştirmek için tasarlanmış beyin egzersizleri programı içerir" dediler.
-"MEGA ARİTMETİK™ DÜNYA HAFIZA ŞAMPİYONU
MELİK DUYAR TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ"-
Beyni geliştiren ve daha gelişmiş sağ ve sol beyin için Mega Aritmetik™’in etkili bir yöntem olduğunu dile getiren Sezer ve Mustafa Keçeli, Mega Aritmetik™’in hızlı ve doğru hesaplama becerisi kazandığını, keskin görüş, işitme ve algılamayı güçlendirdiğini, zihinsel becerilerin artmasında yardımcı olduğunu, buluşçu düşünmeyi kolaylaştırdığını ve kişilerin estetik gelişimini sağladığını, hızlı refleks ve akıl yürütme becerilerin gelişmesini hızlandırdığını, beyin dalgalarını etkileyerek konsantrasyonu sağlayan ders çalışma ve hızlı okuma frekans müzikleri ile çocukların sınıf içerisindeki grup egzersiz çalışmasıyla etkin egzersizler yapmaları sağladığını, eğlenceli şekilde oyun oynarcasına öğrenme kapasitelerini arttırdığını ve beynin her iki lobunu da kullandırılarak fiziksel dünyayı ve sosyal etkileşimleri anlamaya yardımcı olarak geniş bilgi ve beceri sağladığını ifade ettiler.
Mega Aritmetik™’i "Zihinsel Matematik Beyin Egzersizleri"ni 1990'lı yılların başında Türkiye’de başlatan, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tarafından geliştirildiğini açıklayan Sezer ve Mustafa Keçeli, "Şu anda Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları MEMORIAD'ın da başkanı olan Melik Duyar bu konuda sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada öncülük eden bir kişidir" şeklinde konuştular.
Çocukların oldukça iyi konsantre oldukları zamanların olduğunu ancak bir süre sonra gerilemenin başladığını anlatan Sezer ve Mustafa Keçeli, Mega Aritmetik™’in beyin egzersizleri ile beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağladığını söyleyerek, çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağladığını vurguladılar. Gelişim döneminde çocukların zihinsel egzersiz programlarına ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Sezer ve Mustafa Keçeli, "Bu özel program bazı özel hafıza teknikleri ile, yine bazı özel zihinsel aritmetik tekniklerinin birleştirilmesi sonucu beyinde sinerji yaratarak öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştirmektedir. Mega Aritmetik beyin egzersizleri beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır. (Örneğin; bu egzersizleri yapmış çocuklar daha hızlı düşünebilir, bir bilgiyi daha hızlı hatırlayabilir, yine herhangi bir bilgiyi hafızasına daha kolaylıkla alabilir veya şarkı söylerken aynı anda matematiksel dört işlemi de kolaylıkla eş zamanlı olarak yapabilir. Beyinlerinin her iki lobunu da aynı anda çalıştırdıkları da bilimsel olarak da kabul edilmiştir.) Çocuklarımızın da oldukça iyi konsantre olabildikleri ve verimli çalışabildikleri zamanlar olabilir, ancak bir süre sonra gerileme başlar. Performansın sürekli olmayışı, zihinsel enerji kontrolünün yetersizliğinden kaynaklanır. Tam bu aşamada çocuklarımız için zihinsel egzersiz programlarına ihtiyaç duyulur" dediler.
Mega Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi Çorum Temsilciliği, Yavruturna Mahallesi 1. Maliye Sokak Davutoğlu İş Merkezi No:1-11 Kat 2’de hizmet veriyor. Bilgi için (364) 333 0 322, (531) 317 94 24, (532) 413 26 55 ve (531) 846 23 24 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN