ÇEKVA burs başvuruları başlıyor

ÇEKVA burs başvuruları başlıyor
ÇEKVA burs başvuruları başlıyor

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) 2012-2013 eğitim-öğretim yılı burs başvuruları 22 Ağustos - 05 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacak.
Vakıf Müdürü Zuhal Çırak, Çorum ve ilçeleri nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, orta öğretimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olup, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil), 4 yıllık Üniversitede okumaya hak kazanmış ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs verdiklerini belirterek, burs başvurularının, İstanbul (Merkez), Çorum, Antalya ve İzmir temsilciliklerine yapılacağını belirtti.
Çırak başvuru için gerekli belgeler hakkında ise şu bilgiler verdi:
“Geçen yıl Vakfımızdan burs alan öğrenciler, transkript, öğrenci belgesi ve ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge) Vakfımıza yeni başvuran öğrencilerden ara sınıfta olanlar, dilekçe, hüviyet fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, öğrenci belgesi, transkript, iletişim bilgileri (telefon, mail vb.), ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge) ile vakıf temsilciliklerine müracaat edip Başvuru Formu dolduracaktır. (Hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrencilerde transkript aranmayacaktır.) Yeni kazanan öğrencilerden ise dilekçe, hüviyet fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, kazandı belgesi, kayıt belgesi, iletişim bilgileri (Telefon, mail, vb), ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini bildiren belge (işsizler için muhtar, belediye ve kaymakamlıktan birinden onaylanmış belge, çalışanlar bağlı bulundukları kurumlardan alacakları bordro ve benzeri belge) ile Vakıf temsilciliklerine başvurmaları ve Başvuru Formu doldurmaları istenecektir. Öğrenciler, dilekçelerine "Vakıf Temsilcileri ve onların görevlendireceği kişi ve kişilerce hakkımda her türlü takibatın yapılmasını kabul ediyorum." notunu el yazısı ile yazılacaktır. Geçen yıl Vakfımızdan burs alan ancak derslerindeki başarısızlık nedeniyle komisyonca bursları kesilen öğrencilerin kaldıkları derslerden geçtiklerini belgelemeleri halinde yeniden komisyon değerlendirmesine tabi tutulacak olup, Vakıf imkanları çerçevesinde burs verilmesine devam edilecektir.
Öğrenci değerlendirmeleri ve seçmeleri "Eğitim Komisyonu" tarafından yapılacak olup, yaptığı seçimler nedeniyle Komisyon üyeleri hukuksal yönden sorumlu tutulamayacaklardır.”

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN