26. Dönem Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

26. Dönem Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti.
26. Dönem Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı ilk toplantısını bugün Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında yaptı. Divan Üyeleri toplantı sonrası TBMM Başkanı İsmail Karaman Başkanlığındaki Divan Üyeleri ; Meclis Başkanvekilleri Ahmet Aydın, Mehmet Akif Hamzaçebi, Pervin Buldan, İdare Amirleri; Salim Uslu, Ahmet Gündoğdu, Orhan Karasayar, Erdoğan Özeğen, Tufan Köse, Seyfettin Yılmaz, Katip Üyeler; Fehmi Küpçü, Mücahit Durmuşoğlu, Sema Kırcı, Mustafa Açıkgöz, İshak Gazel, Ömer Serdar, Ömer Purcu Anıtkabir’i ziyaret ettiler.
Kahraman'ın, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.
Heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.
Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Kahraman, şunları kaydetti:
"Yüce Atatürk; TBMM'nin 26. Dönem Başkanlık Divanı üyeleri ile ülkemizin emin ellerde olduğunu ifade etmek üzere huzurunuzdayız. TBMM Başkanlık Divanı olarak, devletimizi daha ileri hedeflere taşımak, millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde imar ve inşa etmek adına, gayretle çalışmaya devam ediyoruz.
Devraldığımız emaneti sonsuza kadar yaşatmak, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, insan hak ve hürriyetlerini kökleştirmek, manevi ve milli değerlerimizi yüceltmek, huzur ve refahı yaygınlaştırmak hedeflerine sebatla yürüyeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, rahmetle niyaz ediyoruz."

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN