AGD’den gençler için Siyer-i Nebi yarışması

AGD’den gençler için Siyer-i Nebi yarışması
AGD’den gençler için Siyer-i Nebi yarışması

Anadolu Gençlik Derneği Türkiye genelinde "Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması" düzenliyor.
Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesi üyesi gençler gazetemizi ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi verdiler.
AGD Çorum Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı Mustafa Demir, yarışmadaki amaçlarının öğrencilerin Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkında daha hassas, daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.
Yarışmalarının bütün lise öğrencilerini kapsadığını ifade eden Demir, "Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesi olarak; üniversite, lise kız erkek öğrencilerimize yönelik yurtlarımızla, İmam hatip lisesi öğrencilerimize yönelik medresemizle ve lokallerimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu güne kadar bir çok programı organize etmiş olduğumuz gibi bu günden sonrada gençlerimizin ahlaki yoksunluklardan kurtarmak için bir çok programı planlamış bulunmaktayız" dedi.
"Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek dizilerle gençlerimizin ahlak ve maneviyatı tahrip edilmektedir" diyen Demir, "Ahlak ve maneviyattan yoksun bırakılmış gençler her gün daha fazla şiddet ve suçla gazetelerimizde, televizyonlarımızda haber olmaktadır. Bizler bu ifsad çalışmalarını, bu problemleri gençlerimize Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.av)’ı tanıtarak çözeceğimize inanıyoruz. Sevgililer sevgilisi(a.s.v)’ı kendisine model olarak kabul eden gençler, efendimizden öğrendikleri ahlak perspektifinde, ailelerine ve ülkelerine daha faydalı hale geleceklerdir. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek bu katkı, bizim derneğimiz olarak en büyük bahtiyarlığımız olacaktır" ifadelerini kullandı.
Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Hz. Peygamber’in hayatının okumasına vesile olacağı ve Hz. Peygamberin (s.a.v) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istediklerini dile getiren Demir, "Öğrencilerimize, MGV Yayınları tarafından yayımlanan İbrahim Cücük hocamızın Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz isimli kitabı hediye edilerek bu kitaptan 19 Aralık 2015 Tüm Türkiye’de aynı saatte Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda sınav düzenlenecektir. Yarışma Çorum birincisine laptop, ikincisine akıllı telefon, üçüncüsüne tablet, dördüncüsüne mp4 çalar, beşinciye kol saati ve ilk on kişiye sürpriz hediyeler verilecek.
Gençler başvuru için www.efendimizinizinde .com adresinden kayıt yaptırılabilirler.Ya da AGD’nin erkek ve kız yurtlarından kitap temin edebilirler.
Ziyarete AGD Tanıtım Komisyonu Başkanı Emrah Öztekin, AGD Liseler Komisyonu Başkanı Mustafa Demir, AGD Merkez İlçe Liseler Komisyonu Başkanı Sercan Yardımcı ve AGD Liseler Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Genç katıldı. Fatih AKBAŞ

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN