Ahlatcı: “Milli Piyango için yıl sonuna kadar ödeme yapacağız”

Ahlatcı: “Milli Piyango için yıl sonuna kadar ödeme yapacağız”
Ahlatcı: “Milli Piyango için yıl  sonuna kadar ödeme yapacağız”

Milli Piyango ihalesinde ikinci olan, ancak birinci grubun ödemeyi yapamaması üzerine ihaleyi devralan Ahlatcı-ERG ortak girişim grubu 2 milyar 750 milyon dolarlık ödemeyi yılsonuna kadar yetiştireceklerini açıkladı.
BusinessHT’ye konuşan Ahlatcı Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, "Bu yıl sonuna kadar ödemeyi yapmak için çalışıyoruz. Ödemeyi yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.
Milli Piyango ihalesi 15 Temmuz 2014 yılında yapılmış, ihaleyi Net Holding kazanmıştı. Son ödeme günü olan 15 Nisan 2015’a kadar süre alan Grup, döviz kurundaki artış nedeniyle ödemeyi gerçekleştirmemişti. Net Holding ihaleyi 2 milyar 755 milyon dolara kazanmış, ödemeyi yapamayınca sıra 5 milyon dolar altında teklif yapan ERG-Ahlatcı grubuna geçmişti.
İhalenin yapıldığı 15 Temmuz 2014 tarihinde 2,12 TL olan dolar kuru, son ödeme günü olan 15 Nisan 2015’te 2,70 TL’ye yükselmişti.
Ahlatcı döviz kurunda ayarlama konusunda bir pazarlık olup olmadığı yönündeki soruya, "Henüz bunlara bakıyoruz, şimdiden bir şey söylemem doğru olmaz" yanıtını verdi.
Ödemenin yüzde 40 peşin, geri kalan ödemelerin ise 3 taksit ile yapılacağını söyleyen Ahlatcı, buna karşın bu konuda da detaylı bilgi vermedi.
Bugün itibariyle dolar kuru 2,92 TL’nin üzerinde işlem görüyor.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN