Bayır Bucak Türkmenlerine yardım toplanıyor

Bayır Bucak Türkmenlerine yardım toplanıyor
Bayır Bucak Türkmenlerine  yardım toplanıyor

Suriye savaşının başından beri bölgeye insani yardım ulaştıran İHH çalışmalarına daha fazla hız verdi.
İHH İnsani Yardım Vakfı 200’e yakın çalışanı ve gönüllüsü ile Suriye sınırında bulunan sığınmacılara ve Suriye içerisinde bulunan mazlumlara yardım ulaştırıyor. İHH, Suriye’de ateş altındaki tüm bölgelere ulaşıyor. Bayır Bucak Türkmenlerinin bulunduğu bölgeye de saldırıdan sonra çalışmalarını artırarak devam ediyor.
Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Çorum İHH olarak Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere hazırladıkları İnsani Yardım Tırının dolmak üzere olduğunu kaydetti.
Acil ihtiyaç malzemelerinin; Un, Kuru Gıda, Battaniye, Hasır, Sünger, Konserve, 0.5 LT – 1.5 LT Su, olduğunu dile getiren Özkabakçı, "Tüm hayırsever halkımızdan bu sese Allah için kulak vermesini ve desteklerini ulaştırmasını istiyoruz. Suriye’ye gönderilecek Yardımları Eşref Hoca Caddesinde Hz. Ali Camii Yanında bulunan Çorum İHH Ofisimizden ve 0364 2242620 - 0538 8777655 numaralı telefondan bize ulaştırabilirsiniz. Bir Çuval Un 60 TL, Bir Ton Un 1200 TL. Çorum İHH Ofisi olarak Suriye yardım çalışmamız sürekli devam ediyor, Suriye için gelen yardımları tır dolduğunda yola çıkartıyoruz. Allah Bayır Bucak Türkmen Dağında Cihat eden kardeşlerimizin ve tüm Suriye direnişine destek verenlerin yardımcısı olsun.
Suriye’de ve tüm dünyadaki mazlumlar İHH olarak bizim sorumluluk alanımızdadır. Nerede bir mazlum kanı aksa bu yarayı sarmak bize düşer. Her zaman olduğu gibi İHH, Irk, Dil, Din, Mezhep ayrımı yapmadan Dünyanın 120 Ülkesinde ve Bölgesinde mazlumlara yardım çalışmalarına devam ediyor" dedi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN