ÇMYO Otomotiv Bölümü’ne motor hibe etti

ÇMYO Otomotiv Bölümü’ne motor hibe etti
ÇMYO Otomotiv Bölümü’ne motor hibe etti

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile Hitit Üniversitesi arasında imzalanan üniversite-sanayi işbirliği protokolü kapsamında yeni bir proje hayata geçirildi. Hemşehrimiz Sadık Tuncel’in de katkıları ile Hitit Üniversitesi Çorum Meslek Yüksekokulu (ÇMYO) Otomotiv Bölümü’nün laboratuarında kullanılmak üzere farklı niteliklerde toplam 7 adet araç motoru üniversiteye teslim edildi.
TSO’dan konu hakkında yapılan açıklamaya göre Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve hemşehrimiz Sadık Tuncel, Çorum Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Bölümü Laboratuarı’nı ziyaret ettiler. ÇMYO Müdürü Prof. Dr. Menderes Suiçmez’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette bölüm akademisyenleri, laboratuar hakkında bilgiler verdiler.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Otomotiv Bölümü’ne yapılan bu katkının son derece önemli olduğunu söyledi. Hitit Üniversitesi olarak öğrencileri donanımlı bir şekilde mezun etmeyi temel ilke olarak belirlediklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan, laboratuara kazandırılan yeni motorlar sayesinde öğrencilerin teorik bilgilerini pratik uygulamalarla pekiştireceklerini ifade etti. Prof. Dr. Alkan, "Otomotiv bölümü öğrencilerimiz, hemşehrimiz Sadık Tuncel ve Ticaret ve Sanayi Odamızın katkılarıyla temin edilen iki adet motor kesiti, iki adet otomatik şanzumanlı motor ve 3 adet kullanılmamış motor sayesinde uygulamalı eğitim alabilecekler" dedi.
Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, üniversiteye kazandırılan motor ve motor aksamları sayesinde teorik ve pratik eğitimin birlikte verilmesinin mümkün hale geldiğini söyledi. Başaranhıncal, "İşverenler olarak, her hangi bir üniversiteden mezun olan kişiyi işe aldığımızda, alanına yeterince hakim olamadığını gözlemleyebiliyoruz. Bu da pratik eğitimin eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu açıdan bakıldığında, laboratuara kazandırılan motor ve aksamları, bu bölümdeki öğrencilerin görerek öğrenmelerini sağlayacak. Bu sayede öğrencilerimiz daha donanımlı ve tecrübe kazanmış bir şekilde okullarından mezun olurken, işverenlerimiz de aradığı nitelikli elemanı daha kolay bulmuş olacaklar" dedi.
Başaranhıncal, motor ve aksamlarının üniversite kazandırılmasında emeği bulunan hemşehrimiz Sadık Tuncel’e ve bu konuda aynı heyecanı paylaşarak hızla harekete geçen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN