Çorum bu kez şehit damadına ağlıyor

Çorum bu kez şehit damadına ağlıyor
Çorum bu kez şehit damadına ağlıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kanas ile başından vurularak şehit düşen polis memuru Haydar Çetin’in (32) eşinin Çorumlu olduğu öğrenildi.

Şehir polisin acılı haberi Ankara Sincan’da bulunan baba ocağına ulaştı. Evde bulunan baba Dilaver Çetin’e acı haberi emniyet yetkilileri verdi. Şehit polisin evli olduğu ve ailesiyle Diyarbakır’da yaşadığı öğrenildi. Şehidin yaklaşık 3 aylık Emir ve 6 yaşında Eymen isimli iki çocuğu olduğu belirtildi. Şehidin annesi Şükran Çetin’in ise birkaç gün önce oğlu ve torunlarını ziyaret etmek için Diyarbakır’a gittiği ifade edildi.

Öte yandan şehidin baba ocağının bulunduğu sokağa daha önceden teröre tepki için Türk Bayrağı asıldığı öğrenildi. Şehit haberiyle birlikte çevre binalarda oturan vatandaşlar da balkonlarına Türk Bayrağı astı. Belediye ekipleri tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu.

Şehidin yarın öğle namazına müteakip Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.

Şehit polisin eşi Aysun Çetin’in, Boğazkale’nin Evci beldesinden Salim Küçüksakallı’nın kızkardeşi, Evci eski Belediye Başkanı Nihat Sarıerik’in yeğeni olduğu öğrenildi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN