Çorum ulusal basında

Çorum ulusal basında
Çorum ulusal basında

Mazbatalarını alan AK Parti Çorum Milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisine kayıtlarını yaptırdılar. Milletvekilleri kayıt yaptırmaya AK Parti Çorum 4.sıra Milletvekili adayı Bekir Horuz, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı İsmail Yağbat, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, İl Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye ve İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu kalabalık heyetle birlikte gittiler.
USLU, ÇORUM HEYETİNİ TANITTI
Heyet adına açıklamalarda bulunan Çorum Milletvekili Salim Uslu, yeni Milletvekili seçilen Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Adayı Bekir Horuz, İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve Çorum’dan gelen heyeti basın mensuplarına tek tek tanıttı.
"Çorum AK Parti ailesi olarak hep birlikte buradayız" diyerek, 26. dönemin hayırlı olmasını diledi. 7 Haziran seçimlerinde halkın mesajını doğru okudukları için tekrar halkın teveccühüne mazhar olduklarını belirten Uslu, "Yeni dönemde bir taraftan ekonomik kalkınma, bir taraftan sosyal gelişme eşzamanlı gerçekleşecek, aynı zamanda devletimizin bekası, milletimizin varlığının sürdürülmesi konusunda çabamız olacak" dedi.
ÇORUM LEBLEBİSİNİN YANINDA BAKLAVASI DA TANITILDI
Ulusal Basınının "Mecliste Çorum Rüzgarı Esti" başlığıyla paylaştığı haberlerle Leblebinin yanında da Çorum Baklavasının tanıtımı sağlanmış oldu. Milletvekillerinin TBMM’ye kayıt yaptırmaya giderken Leblebi ve Baklava götürdüler. Basın mensuplarına Uslu, "Elimiz boş gelmedik. Çorum’da derler ki! Değirmenden gelenin eline bakarlar. Arkadaşlarımızla hem Çorum Leblebisi getirdik hem de Çorum Baklavası yaptık sizlere" şeklinde kaydetti.
İki ismi ve iki soy ismi bulunan Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, hangi ismi kullandığının sorulması üzerine "İlksen alışkanlığımız olan bir isim, siz hangisini kullanırsanız problem olmaz" dedi.
ULUSAL TELEVİZYON VE GAZETELERDE ÇORUM KONUŞULDU
Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile ilgili de açıklamalarda bulunarak ulusal basının sorularını yanıtlayan Uslu’nun açıklamaları Ulusal Televizyonlar ve Gazeteler de de geniş yer buldu. Açıklama ve kayıt işlemi haberleri TRT 1, TRT Haber, 360 TV, A Haber, ATV, Beyaz TV, CNN Türk, Fox TV, Kanal 24, NTV, Star, Haber Türk, Kanal 7, Kanal D, TV Net ve Ülke Tv gibi birçok ulusal televizyon kanalda yer alırken, Milliyet, Star, Türkiye Gazetesi, Akit, Meydan, Yeni Şafak ve Haber Türk gibi ulusal gazeteler, İnternet siteleri ve birçok yerel basında yer alarak Çorum’un tanıtımına katkıda bulunulmuş oldu.
Uslu, TBMM kayıt işlemleri sonrasında Çorum’dan gelen heyete Türkiye Büyük Millet Meclisinde ikramlarda bulundu.
Uslu ayrıca aynı gün Ülke TV, Kanal 24 canlı yayınlarına katılarak Seçim Sonuçları, yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN