Kara: Esnaf Toplumun En Problemsiz Kesimidir

Kara: Esnaf Toplumun En Problemsiz Kesimidir
Kara: Esnaf Toplumun En Problemsiz Kesimidir Kara: Esnaf Toplumun En Problemsiz Kesimidir

Vali Ahmet Kara, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret ederek, Birlik Başkanı Yalçın Kılıç ile bir süre görüştü.

Ziyarette Çorum’un ekonomik ve sosyal yapısında esnaf ve sanatkarların vazgeçilmez bir yerinin ve öneminin olduğunu ifade eden Vali Ahmet Kara, esnaf ve sanatkârlara her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.

Vali Kara, “Esnafımız toplumumuzun en mazbut, devlet için en problemsiz kesimidir. Toplumu ayakta tutan en önemli direktir esnaflarımız. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de aynı şekilde memleketin geçimi üzerinde çaba gösteriyorlar. Şu anda esnafla hiç problem yaşamadan idarecilik yapıyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise, Vali Ahmet Kara’nın esnafın sorunlarını çözümü noktasında elinden geleni yaptığını kaydetti. Kılıç, “Biz ÇESOB olarak oda başkanlarımızın sorunlarını dinleyip mülki idari amirimiz olarak size iletiyoruz.

Valimiz telefon ettiğimizde gerekse yanına gittiğimizde esnafımızın her sorunuyla ilgilendi. Hiç bir zaman bizi geri çevirmedi. Ahilik kutlamalarımızda bizim yanımızda birlik ve beraberlik içerisinde oldu. Bu konuda Çorum çok şanslı. Ben valimizle çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Ziyarette ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür ile Yönetim Kurulu üyesi Necmettin Uzun da hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN