Kemal Kılıçdaroğlu’dan şehit ailesine ikinci ziyaret

Kemal Kılıçdaroğlu’dan şehit ailesine ikinci ziyaret
Kemal Kılıçdaroğlu’dan  şehit ailesine ikinci ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay Van’da şehit olan polis memuru Yaşar Uysal’ın Çorum’daki ailesini ikinci kez ziyaret etti. Önceki ziyaretinde Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren şehit dedesi Yaşar Uysal, "Ben o gün ne yaptığımı, ne dediğimi bilmiyordum" diyerek özür diledi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 6 Ekim’deki Çorum mitingi öncesi, Van’da ‘dur’ ihtarına uymayan bir aracın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Yaşar Uysal’ın ailesinin yaşadığı merkez Güney köyünü ziyaret etmişti. Aileye başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, şehidin dedesi Yaşar Uysal’ın tepkisiyle karşılaşmıştı.
Cenaze evinde yaşanan bu olayların ardından Kılıçdaroğlu, şehidin ailesini ikinci kez ziyaret etmek istedi. Ailenin daveti üzerine CHP lideri dün Güney köyüne geldi. Beraberinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem, Ali Şeker, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Çorum Milletvekili Tufan Köse ile birlikte köye gelen Kılıçdaroğlu, köy konağı önünde vatandaşlarla bir araya geldi.
ŞEHİDİN DEDESİ ÖZÜR DİLEDİ
Şehidin dedesi Yaşar Uysal, daha önceki ziyarette gösterdiği tepkiden dolayı Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi. Uysal, "Ben o gün ne dediğimi ne yaptığımı bilmiyorum. Bir yanlışlık yaptım. Kafam gitti. Köye, sokağa çıkamadım. Benim okuryazarlığım yok başkanım. O gün gösterdiğim tepkiden dolayı özür diliyorum. İnan ben gelecektim yanına" dedi.
KILIÇDAROĞLU, ŞEHİT DEDESİYLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Şehit dedesi ile sohbet eden Kılıçdaroğlu ise, "Ben yanına geldim daha iyi oldu. Hem şimdi bir arada olduk" diye konuştu.
Şehidin ailesine başsağlığı için daha önce köye geldiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "O gün dedemiz bana sitem etti. Ben o acılı günü biliyorum. Acıyı da biliyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Ama ben bunu unutmadım. Dedim ki şu seçimler bitsin, vatandaş olarak gideyim hem dedeyle hem aileyle hem köylülerle bir araya gelelim. Birbirimizi tanıyalım. Biz birbirimizi seviyoruz. Ayrılığımız, gayrılığımız yok. Bir arada yaşıyoruz, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Herkes huzur içinde yaşamak ister, çocuğunu askere güle oynaya göndermek ister. Tabi terör çok acı veriyor, topluma çok acı veriyor. Dolayısıyla gelelim oturalım, konuşalım, dertleşelim ve onlar bizi tanısınlar istedik. Bize soru soracaklar belki. Böyle bir güzellik olsun diye düşündüm."
KÖY HALKINI ANKARA’YA DAVET ETTİ
Köydeki gençlerle de sohbet eden Kılıçdaroğlu, hatıra fotoğrafı çekindiği kadınları Meclis’e davet etti. Kılıçdaroğlu, köy halkını Ankara’da ağırlamaktan dolayı mutlu olacağını söyledi.
Daha sonra beraberindekilerle şehidin babası Mustafa Uysal’ın evini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, şehit Uysal’ın mezarına da giderek dua etti. Mezarlıktaki duayı İstanbul Milletvekili Eren Erdem yaptı. Köyde 2 saate yakın kalan Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası Ankara’ya gitti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN